Kırıkkale

Merkeze fakülte istiyoruz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

KESOB BAŞKANI KÖSTEKLİ’DEN REKTÖR ASLAN’A ÇAĞRI

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli şehir-üniversite kaynaşmasını hızlandıracak bir çağrıda bulunarak, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan’dan şehir merkezine fakülte talebinde bulundu.

 

KIRIKKALE’Yİ GÖRMEDEN MEZUN OLUYORLAR

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi R.Cihat Mencet’in Kırıkkale Adliyesinden boşalacak binanın Hukuk Fakültesine tahsis edilmesi tavsiyesinin ardından, bir açıklama da Kırıkkale Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli’den geldi.  Köstekli açıklamasında “1992 yılında ilimizde kurulan Kırıkkale Üniversitemiz yerleşim konumu itibariyle ilimiz ekonomisine olumlu katkıda bulunamadığı gibi Kırıkkale Üniversitesinde tahsilini tamamlayan öğrencilerimizden çoğunun Kırıkkale’yi görmeden mezun olduğu gözlenmektedir” diye konuştu.

 

İL MERKEZİNE FAKÜLTE GETİRMESİNİ TALEP EDİYORUZ

Köstekli “İlimizde faaliyet gösteren Esnaf ve Sanatkârımızın, iş âleminin nefes alması, ticaretin hareketlenmesi, insanların sosyal, kültürel yönden gelişmesi ve kaynaşması için Üniversitemize yeni atanan, Kırıkkale’yi çok iyi tanıyan, deneyimli ve başarılı Rektörümüzden Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği olarak bir adet Fakülte’nin İl merkezine getirilmesini talep ediyoruz. Bu talebimizin yerine getirilmesi ve Sayın Rektörümüzü yalnız bırakmamak için Sayın Valimizi, Milletvekillerimizi, Belediye Başkanımızı, Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ve Kırıkkale halkını bu önemli talebimizde bizleri desteklemeye davet ediyoruz” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
2 Yorum
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Cavit
Cavit
1 yıl önce

Yolu degistirin once minibusler merkeze ugrasin meydandan zafer caddesine ordan dispanser nohta podium ve universite o zaman goruller

hayri
hayri
Reply to  Cavit
1 yıl önce

Bi zafer caddesinde eksikti dolmuş orayada girerse daha da merkez çekilmez

Başa dön tuşu
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı