Güncel

Meteorolojiden şiddetli kar yağışı uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava durumu tahmininde yeni bir kar yağışı uyarısı yaptı. Bugün Ankara başta olmak üzere İç Anadolu’nun bazı illerinde kar yağışı etkili olacak.

 

ŞİDDETLİ ŞEKİLDE YAĞACAK

İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesindeki illerde yaşamı durduran kar yağışı, asıl etkisini çarşamba (bugün) günü görülecek. Çarşamba günü İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgesinde çok etkili kar yağışı başlayacak. Bu kar yağışı bazı illerde 2 gün boyunca devam edecek. Kar yağışı ile birlikte hava sıcaklığı bu bölgelerde hissedilir oranda düşecek ve sıfır değerine inecek.

 

KAR EN ÇOK ÇARŞAMBA GÜNÜ ETKİLEYECEK

Meteorolojinin tahminlerine göre Marmara bölgesi yağmurun etkisine girerken kar yağışı şu illerde etkili olacak: Ankara, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Konya, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Karaman, Aksaray, Niğde, Sivas, Yozgat, Çankırı, Bolu, Kastamonu, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Muş, Van, Bitlis, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Hakkari, Ardahan ve Kars.

 

PERŞEMBE GÜNÜ KAR DOĞUYA KAYIYOR

Kar yağışı iç Anadolu illerinin büyük bir kısmında bir gün yoğun bir şekilde etkili olacak. Ancak, Niğde, Karaman ve Konya illerinde kar yağışı 2 gün devam edecek. Doğu Anadolu bölgesinde de kar yağışı cumaya kadar sürecek.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı