Kırıkkale

MEZARLIKLAR ÇİÇEK BAHÇESİNİ ARATMIYOR

Kırıkkale Belediyesinin mezarlıklarla ilgili çalışması takdir topluyor

Kırıkkale merkezde bulunan mezarlıkların bakım ve onarımı konusunda oldukça hassas davranın Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatları doğrultusunda mezarlıklara 2 bin adet çiçek gönderildi. 24 Saat bekçi hizmeti verilmeye başlanan mezarlıkların aydınlatılması da yeni çalışmayla tamamlandı.

AYDINLATMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

Kırıkkale Belediyesi mezarlık ve cenaze hizmetlerinde yaptığı yeniliklerle halkın takdirini topluyor. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın talimatıyla gerçekleştirilen ve mezarlık hizmetlerine farklı bir vizyon kazandıran Kırıkkale Belediyesi, gece gündüz demeden çalışmalarına devam ediyor. ‘Ölüsüne sahip çıkmayan dirisine de sahip çıkmaz’ düsturu ile hizmetlerine devam eden Başkan Saygılı, Yenimahalle Mezarlığına 2000 bin adet çiçek gönderdi. Ayrıca mezarlık çevresine sağlı sollu gece ışıklandırması yaptıran Saygılı, mezarlıklarda 24 saat bekçili hizmetin verildiğine vurgu yaptı.

KİLİT PARKE ÇALIŞMASI

Mezarlıkta bulunan gasilhane ve lavaboların yeniden dizayn edildiğini ifade eden Başkan Saygılı, 24 saat esaslı güvenlik ve bakım hizmetinin de yapılacağının müjdesini verdi. Mezarlık içerisinde bulunan ve kullanılamaz hale gelen parkelerin yeniden yapılacağını ifade eden Saygılı, “Mezarlık içerisinde bulunan yollarımıza 3 kilometre yeniden parke döşeyeceğiz” dedi. Mezarlıklarda sadece bayramdan bayrama değil 365 gün esaslı bakım yapılacağını da dile getiren Saygılı, ayrıca yol kenarlarının da komple yeşillendirileceğinin müjdesini verdi. Vatandaşlar ise uygulamanın kendilerini mutlu ettiklerini, uygulamayı desteklediklerini belirterek Başkan Mehmet Saygılı’ya teşekkür ettiler.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı