Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Eğitim

Mezuniyet Belgeleri Verildi

Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalan protokol çerçevesinde tezsiz yüksek lisans programına katılan 68 idareci ve öğretmen mezuniyet belgelerini aldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalan protokol çerçevesinde tezsiz yüksek lisans programına katılan 68 idareci ve öğretmen mezuniyet belgelerini aldı.

68 ÖĞRETMEN VE İDARECİ

Kırıkkale Üniversitesi’nde (KÜ) tezsiz lisans programına katılan 68 öğretmen ve idareci, KÜ Nurettin Topçu Konferans Salonunda düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı. Törene katılan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ise “Kendimizi her gün yenilememiz lazım. Her gün derse gelirken yeni şeylerle gelip anlatmak lazım.” dedi.

HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİNDE BULUNDU

Mezun olan idareci ve öğretmenlere diplomalarını veren Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Ersan Aslan ise öğretmen ve idarecileri tebrik ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, KKÜ Nurettin Topçu Konferans Salonu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, mesleğe başladıktan sonra körelmemek gerektiğini söyledi.

Sezer, “Kendimizi her gün biraz daha yenileyerek derse gelmek lazım. Çünkü bir emanet teslim alıyorsunuz. Bir fidan gibi. Fidana bakım yapmazsanız, suyunu vermezseniz kurur gider. Her gün yeni şeylerle gelip anlatmak lazım, yenilemek lazım kendimizi.” diye konuştu.

KKÜ Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan’ da, üniversitelerinde yüksek lisans eğitimini tamamlayan 68 öğretmenin bugün diplomasını alacağını, 100 öğretmenin eğitime devam ettiğini,100 öğretmenin ise yeni kayıt yaptıracağını ifade ederek diploma almaya hak kazanan öğretmenleri tebrik etti.

Kırıkkale Üniversitesi olarak sonuç odaklı protokollere devam ettiklerini ifade eden Aslan, yüksek lisans eğitimini tamamlayan öğretmenleri doktoraya da beklediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından öğretmenlerin mezuniyet belgeleri verildi.

http://www.kirikkale.gov.tr/yuksek-lisans-programina-katilan-ogretmenler-diplomalarini-aldi

Yüksek Lisans Programına Katılan Öğretmenler Diplomalarını Aldı

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x