Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Kültür Sanat

Kırıkkale’nin Kültürü İçin Mücadele Verdik

Geçtiğimiz yıl yaşanan görev değişikliğinin ardından konuyu mahkemeye taşıyan İl Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal Er’in mahkeme kararıyla eski görevine dönmesi üzerine, 8 aydır Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yürüten Aydın Demiröz başka bir göreve atanarak Kırıkkale’den ayrıldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Geçtiğimiz yıl yaşanan görev değişikliğinin ardından konuyu mahkemeye taşıyan İl Kültür ve Turizm Müdürü Yahya Kemal Er’in mahkeme kararıyla eski görevine dönmesi üzerine, 8 aydır Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yürüten Aydın Demiröz başka bir göreve atanarak Kırıkkale’den ayrıldı.

Demiröz Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevini sürdürecek.

BİRLEŞİK MEDYA AJANSI’NA ZİYARET

Bu kapsamda Demiröz, Kırıkkale’de yerel gazetelerin oluşturduğu Birleşik Medya Ajansı’nı ziyaret ederek, gazete imtiyaz sahipleriyle bir araya geldi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Aydın Demiröz, “Ben 10 Haziran 2019 tarihinde Kırıkkale’de göreve başladım. Hemen hemen yaklaşık 8 aydır Kırıkkale’ye hizmet ediyorum. Bu süre içinde görev sürem benden bir önceki müdür arkadaşımız Yahya Kemal Er’in mahkeme kararıyla yeniden göreve dönecek olması nedeniyle ben görevden ayrılıyorum. Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevini yürüteceğim. Görev sürecim içerisinde hem sizlere teşekkür etmek amacıyla ziyaret ettim.

HERKES HAKKINI HELAL ETSİN

“Hem sizlerden hem Kırıkkale halkından çok büyük destekler gördüm. Yaptığımız her faaliyette bizlere sahip çıktınız. İnanın ben Kırıkkale’yi çok sevdim ve buradan çok güzel duygularla ayrılıyorum. Sizlerle olmaktan, Kırıkkale’de olmaktan çok mutluydum. Kırıkkale halkı beni sevdiğini bana hissettirdi. Sokakta gezerken tanımadığım insanların bana selam vermesi, tebessüm etmesi, bir esnafa gittiğimizde bizlere sevgiyle bakması iyi ve güzel bir duyguydu. Bu benim motivasyonumu artırıyordu, heyecanımız ve performansımız da yerindeydi.”

BİRLİK VE BERABERLİK SERGİLEDİK

“Bizlere 8 aylık süre nasip oldu bu süre kapsamında Kırıkkale’nin kültür ve turizm alanındaki, farkındalığını ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Çok güçlü bir medeniyetin üzerinde oturduğumuzu, zengin bir kültürel değere sahip olduğumuzu herkese anlatmaya çalıştık. Kırıkkale’de kültürel altyapı oldu, Kırıkkale’de turizm alanında çeşitli çalışmaların yapılabileceği bilinci oluştu. Biz yeni bir vilayetiz neyimiz var gibi bir yanlış algıyı yıktık. Bu algı doğru değil, bu coğrafyada bizden öncede binlerce yıl öncesinde yaşayan insanlar vardı. Biz onlardan kalan mirası devam ettireceğiz.

ELİMİZDEN GELENİN EN İYİSİNİ YAPTIK

“Bunları ortaya çıkartmanın mücadelesini verdik. Değerlerimize sahip çıkmanın çaba ve gayreti içerisinde olduk. Yapılacak çok iş var Kırıkkale adına. İnşallah tekrar başka vesilelerle Kırıkkale ile birlikte olurum.  Bütün Kırıkkale halkının haklarını helal etmesini istiyorum. Gerçekten Kırıkkale basının önemli desteklerini gördüm. Bizler elimizden geldiğince bu kısa sürede çalışmalarımızı, çabamızı ve gayretimizi gösterdik. İnşallah Kırıkkale için daha güzel çalışmalara imza atılır” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x