Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Siyaset

Milletvekili Öztürk’ten DEM Partili vekile ayar!

DEM partili Gergerlioğlu, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ün ısrarları üzerine hakkını savunduğu teröristi lanetlemek zorunda kaldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

DEM partili Gergerlioğlu, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ün ısrarları üzerine hakkını savunduğu teröristi lanetlemek zorunda kaldı.

KOMİSYON TOPLANTISI TARTIŞMAYA SAHNE OLDU

Adalet Komisyonu’nun 20 Şubat 2024 tarihli 8. Yargı paketinin görüşüldüğü toplantısı yine tartışmalara sahne oldu. DEM Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu geçen dönemlerde de tekrarladığı üzere yine teröristleri ve terör sempatizanlarını “hak arama” ve “insan hakları” ajitasyonu yaparak savundu. Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleşen saldırının üstünden 2 hafta gibi çok kısa bir süre geçmesine rağmen üstelik saldırganlardan Pınar Birkoç’u yine Gergerlioğlu gündeme getirmiş, cezaevinde mağdur olduğunu vurgulayarak yine devlet ve millet düşmanlığı yapmıştı. Aynı saldırının faillerinden Emrah Yayla’yı da Gergerlioğlu ve DEM’in ortağı CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu hak ihlaline uğradığını iddia etmiş, teröristi savunmuş ve Anayasa Mahkemesi de bireysel başvurusu üzerine “hak ihlali” kararı vermişti.

İŞTE ARALARINDA GEÇEN O DİYALOG

Gergerlioğlu’nun, Komisyon toplantısındaki yine bu sözlerinin üzerine, MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Kırıkkale Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Halil Öztürk “Çağlayan Adliyesi saldırganları Pınar Birkoç ve Emrah Yayla ile ilgili ne diyorsun” demesi üzerine soruyu cevapsız bırakan Gergerlioğlu, Öztürk’ün “Emrah Yayla’ya da böyle dediler, sonra terörist çıktı” demesi üzerine Öztürk ve Gergerlioğlu arasında şu diyaloglar geçti: Ömer Faruk Gergerlioğlu (Kocaeli) – Boşu boşuna Şeyh Edebali’nin sözlerini etmeyelim Sayın Vekil. Bakın, bir insanın ölümünden bahsediyorum. Halil Öztürk (Kırıkkale) – “Çağlayan Adliyesi saldırganı terörist Pınar Birkoç’a da “coronavirüs” dediniz. Ömer Faruk Gergerlioğlu (Kocaeli) – Yani bir insanın ölümünden bahsediyorum, sizin de başınıza gelebilir. Halil Öztürk (Kırıkkale) – Gelebilir ama bakın, buraya geldi, sizleri ziyaret etti, basın açıklamasına çıkardınız, sonra gitti Çağlayan Adliyesi’nde saldırıyı düzenledi.

“EMPERYALİSTLERİN SÖZCÜLÜĞÜNÜ YAPTI”

Öztürk; Çağlayan Adliyesi’nde şehit edilen sivilleri, gazi olan masum insanları ve saldırıdan zarar görenleri savunurken Gergerlioğlu DHKP-C’yi, Pkk’yı ve teröristleri sözde hak savunuculuğu adı altında savundu. Öztürk, “masum insanların hakkı hukuku derken, milletin evlatlarının güvenli ve hür yaşamasından bahsederken Gergerlioğlu emperyalistlerin sözcülüğünü yaptı. Gergerlioğlu’nun bu sözlerine sadece MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk’ten, Cumhur İttifakı’ndan karşı ses yükselmesi ise sözde teröre karşı olanların halini ortaya çıkarmıştır. Öztürk’ün; Gergerlioğlu’nu özeleştiriye davet etmesi, bu konuda açıklama yapmasını, terörü, teröristleri ısrarla kınamaya çağırması ve “masum insanların da haklarını savunun” demesi üzerine Gergerlioğlu Çağlayan Adliyesi saldırganlarını kastederek “onları da lanetliyorum” demek durumunda kaldı. Sözde hakkını savunduklarıyla, bir ve beraber olduklarıyla, masum insanlar diyerek allayıp pulladıklarının saldırgan olduğunu kabul edip Öztürk’ün gayretleriyle lanetlemek zorunda kaldı.

afari ve Doğa Parkı alanı yeni yatırımlarla turizm alanında çekim merkezi olmaya devam edeceğini bildirdi.

SURVİVOR PARKI VE WORKOUT ALANI

Dinek Dağı Atlı Safari ve Doğa Parkı alanında yapılacak yeni yatırımla ilgili açıklamalarda bulunan Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan “Kırıkkale’mize Bir Müjde Daha. Kırıkkale’mizi hem turizm açısından geliştirmek hem de kıymetli hemsehrilerimizin sosyal yaşam alanlarını geliştirebilmek için de canla başla çalışıyoruz.

dinek-dagi-turizm-merkezi-oluyor2.jpg

Dinek Dağında bulunan mevcut yapılarımıza ilave olarak Yemekhane binası, 2 Adet nizamiye binası, survivor parkı, workout alanı, tırmanma kulvarı, amfi tiyatro, çevre aydınlatma ve peyzaj alanlarını içeren projemiz için Gençlik ve Spor Bakanlığımız 18 Mart 2024 tarihinde ihaleye çıkıyor. Kırıkkale’mize, hemşehrilerimize hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x