GündemKırıkkaleManşetSpor

Milli takım gelişim kampına çağırıldılar

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türkiye Hentbol federasyonu faaliyet programında yer alan 2001 Doğumlu Erkek Milli Takım Gelişim Kampı 15 – 20 Ağustos 2015 tarihleri arasında Ankara’da ve Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Turkcell 2020 Küçükler ve Yıldızlar Milli Takım Hazırlık Kampı 17 – 29 Ağustos 2015 tarihleri arasında Erzurum’da yapılacaktır. Yapılan faaliyetlere Hentbol takımımızdan Antrenör Mehmet Ceylan ve Kırıkkaleli sporcularından Kerimcan Baloğlu, Mert Durak, Ahmet Emin Müftüoğlu Milli Takım Gelişim Kampına davet edildiler.
 
250’DEN FAZLA SPORCU KATILACAK
3 aşamada gerçekleştirilecek olan Milli Takım Gelişim Kampında dereceye giren en iyi 16 sporcu 2001 doğumlu B Milli Takıma alınacak.  Turkcell 2020 Küçükler ve Yıldızlar Milli Takım Hazırlık Kampına Atletizm branşı Sporcularımızdan Ayşe Vural, Semanur Saygısız ve Mehmet Körpe katıldı. 2020 Olimpiyatlarına Milli Takım alt yapısı hazırlamak, geleceğin Yıldız Sporcularını tespit etmek, tespit edilen sporcuların performanslarını takip ederek en üst düzeye çıkartmak amacıyla düzenlenen kampa Türkiye genelinden toplam 250’den fazla sporcu katılacak.
 
HEM YARDIMCI OLUYOR HEM DE ONLARI HAZIRLIYORUZ
Sporcuların bu kamplara çağrılmasının Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Antrenörleri  için gurur kaynağı olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürü Rifat Ünlü, öğrencilerinin eğitimin yanında spor faaliyetlerinde de başarılı olmalarından mutlu olduklarını söyledi. Öğrencilerinin Milli Takıma seçilmesini değerlendiren Ünlü, “Biz İl Müdürlüğü olarak öğrencilerimizi, derslerin yanında onların kabiliyetlerini belirleyerek başarılı olabilecekleri alanlara yönlendiriyor ve bu konuda onlara hem yardımcı oluyor hem de onları hazırlıyoruz” dedi.
 

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu