Yaşam

O STENT TAKILMAZSA HAYATI RİSK ALTINDA

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Ahılı köyünde yaşayan küçük Melike yardım eli bekliyor

Geçtiğimiz yıl yaşadığı bir rahatsızlık sonucu doktora giden Melikenur Ölmez’in safra kesesindeki kanalların tıkandığı tanısı kondu. 3 kez Ankara’da çeşitli hastanelerde ameliyat geçiren, ancak sağlığına bir türlü kavuşamayan küçük Melikenur’un yurt dışından getirtilen stentin takılmaması durumunda hayatının risk altında olduğu belirtiliyor. Ailenin maddi durumu yetersiz olduğu için bu stenti getirtemediği öğrenildi.

7 AYDA 3 AMELİYAT

Kırıkkale’de bir işletmede asgari ücretle çalışarak geçimini sağlamaya çalışan Ahmet Güray Ölmez’in 2 çocuğundan birisi olan Ahılı Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Melikenur Ölmez 2018 yılında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan kontrollerin ardından küçük Melike’nin safra kesesindeki kanalların takındığı tespit edildi. Ameliyat olmasına karar verilen küçük Melike 15 Ekim 2018 Ankara Sami Ulus Çocuk Hastanesi ameliyat oldu.  Aradan 3 ay geçmeden tekrar rahatsızlanan Melike İkinci ameliyatını 7 Ocak 2019 tarihinde Ankara Yüksek İhtisas hastanesinde, Üçüncü ameliyatını ise 29 Nisan 2019 Ankara Bilkent Üniversitesi hastanesinde yaptırmak zorunda kaldı.

ÇELİK STENT 10 BİN TL

Küçük kızının sürekli hastane koridorlarında bulunmasına ve sağlığına kavuşamamış olmasına üzülen Ölmez ailesi çaresizliklerine çare arıyor. Doktorların çelik stent takılmadığı sürece Melikenur’un hayati tehlikesinin devam ettiğini kendisine söylediklerini belirten baba Ahmet Ölmez “Bu çelik stent de sadece yurt dışından getirtiliyormuş. SGK karşılamadığı için yüksek bir maliyet ortaya çıktığını söylediler. Çelik stent’in tahmini fiyatının 10 bin TL olduğunu belirttiler. Ben asgari ücretle geçirmeye çalışan birisiyim. Şimdi 10 bin TL’yi nasıl karşılayacağız bunu karar kara düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı