Eğitim

ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından polis ekiplerince öğrencilere, mobil trafik eğitim tırı ile pedallı ve akülü arabalarla trafik güvenliği eğitimi verildi

HABER: YELİZ ERDEM

 

TRAFİK KURALLARI ANLATILDI

İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı´nda konuşlandırılan mobil trafik eğitim tırında öğrenciler ilk önce trafik kuralları hakkında bilgilendirildi. Ardından öğrenciler, meydanda kurulan trafik parkurunda öğrendiklerini uygulama imkanı buldu. Pedallı ve akülü arabalara bindirilen öğrencilere, polis memurları gözetiminde emniyet kemeri, trafik ışıkları, trafik uyarı levhaları ve yaya geçidi konusunda uygulamalı eğitim verildi.

ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

7’DEN 77’YE KÜÇÜK ÇOCUKLARIMIZI EĞİTİYORUZ

Etkinlik kapsamında meydanda emniyet kemeri simülasyon aracında da öğrenci ve vatandaşlar, yavaşlatılmış araç içerisinde trafik kazası anında yaşananlara tanıklık etti. Etkinlik kapsamında anaokulu öğrencilerince renkli görüntülerden oluşan kısa bir gösteri de yapıldı. Kırıkkale Valisi Mehmet Makas etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün Kırıkkale meydanında Cumhuriyet’in 100. yılı münasebetiyle önce okullarımız olmak üzere teşkilatımız 100. yılda geldiği noktayı halkımıza, öğrencilerimize anlatacak ve böylelikle yeni Türkiye 100 yılında, ikinci 100 yılımıza da bismillah demiş olacağız. Buradaki gayemiz, 7’den 77’ye küçük çocuklarımızı eğitiyoruz. Bir taraftan da büyüklerimize bu stantlar hakkında bilgiler veriyoruz. Trafik kurallarının bilinçlenmesiyle umduğumuz idealimizdeki noktaya gelecek. Trafik kazalarını sıfıra indirme olasılığımız yok. Ama burada ne kadar eğitim verebilirsek, ne kadar bilinci arttırabilirsek trafik bilicinin artmasıyla beraber bunun azalacağına, daha düzenli, daha hayatı garanti altına alır bir trafik akışının da sağlanacağına inanıyoruz” dedi.

ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu