Manşet

Ölümlü kazalarda yüzde 59 oranında azalma yakaladık

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Ramazan Bayramı tatili süresince alınan trafik önlemlerini ve trafik yoğunluğunu denetlemek üzere Kırıkkale’ye geldi. Tatil sürecince meydana gelen kazalarda çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiğini ifade eden Ersoy, “İlk 7 günün sonuna baktığımızda geçmiş 10 yıl ortalamasına göre yüzde 59 oranında ölümlü kazalarda bir azalma yakaladığımızı görmüş olmaktan da mutlu olduk” diye konuştu.

 

43 İLİN GEÇİŞ NOKTASI “KİLİT KAVŞAK” KIRIKKALE

Bakan Yardımcısı Ersoy’u; Kırıkkale Vali Vekili Emin Alıcı, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Yahşihan Kaymakam Vekili Zihni Şahin, İl Jandarma Komutanı İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve şube müdürleri karşıladı. Ulaşımda 43 ilin geçiş noktasında yer alan ve “kilit kavşak” olarak adlandırılan Kırıkkale ‘de, Bölge Trafik Müdürlüğü önündeki trafik kontrol noktasını ziyaret eden Ersoy, Vali Vekili Emin Alıcı’dan bilgi aldı.

185 BİN KİŞİLİK BİR ORDUYLA BU ÖNLEMLERİ UYGULAMAYA ÇALIŞTIK

Ersoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Bayram tatilinin daha huzurlu, güvenli ve kazasız geçmesi için İçişleri Bakanlığının bir dizi tedbir aldığını belirten Ersoy, şöyle konuştu:  “11 günü kapsayan bir önlemler paketi hazırlandı. Bu paketi uygulamaya koyduk. Biz de uygulamanın başladığı günden bu yana İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu başta olmak üzere 185 bin kişilik bir orduyla bu önlemleri uygulamaya çalıştık. Hem sorumluluk alan arkadaşlarımıza teşekkür etmek hem de bayramlarını kutlamak için ziyaretlerine geldik. Vatandaşlarımıza da bu uygulamalar vesilesiyle bir kere daha kurallara uymaları konusunda hatırlatmalarda bulunuyoruz. Kırıkkale’de de bu tedbirlerin başarılı bir şekilde uygulandığını görmekten, arkadaşlarımızın yaptıkları işin sorumluluğunda ve aldıkları sonuçların huzuru içerisinde görevlerini layıkıyla yapmaya çalıştıklarını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

YÜZDE 59’LUK BİR AZALMA YAKALADI

Trafik kazalarını önlemek için mücadeleye devam edeceklerini vurgulayan Ersoy, “Kazalarda geçen yıla göre yüzde 56, 10 yıllık ortalamaya göre yüzde 59’luk bir azalma yakaladık. Bunda yaptığımız uygulamalar, vatandaşlarımızın çağrılara kulak vermesi, kurallara uymak noktasında gösterdikleri hassasiyet, bize yaptıkları yardım ve kamuoyu oluşmasında basının üstlendiği sorumluluk çok çok etkili olmuştur. Bu duyarlılığın artarak devam etmesine katkı sağlayan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”dedi. Tatil sürecince meydana gelen kazalarda çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiğini de dile getiren Ersoy, “İlk 7 günün sonuna baktığımızda geçmiş 10 yıl ortalamasına göre yüzde 59 oranında ölümlü kazalarda bir azalma yakaladığımızı görmüş olmaktan da mutlu olduk.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı