GüncelManşetSon Dakika

Özel İdare SOS veriyor

 

Kırıkkale İl Özel İdaresi’nden güç geçmiyor ki olumsuz bir olay yaşanmasın. Usulsüzce yapılan uygulamalar nedeniyle kurum adeta SOS verirken, keyfi kurum içi atamalar ile görevden anlamayan, iş bilmeyen yöneticiler sayesinde muhtarların, vatandaşların işlerine darbe vurularak, devlet zarara uğratılıyor.

 

İSTEDİĞİNE MESAİ

İl Özel İdare yeni bir sansasyona imza attı. Yol Şube Müdürlüğü ile Makine Müdürlüğüne tanıdık usulünü göre atama yapan yetkililer, asıl mesleği tamamen yoldan, makineden uzak bir kişiyi atadılar. Asıl mesleği Ziraat Mühendisi olan Hülya Karapınar, isimli vekaletçi müdür, kendi yandaşlarına hem mesai yönünde peşkeş çekiyor hem de devlet işini yavaşlatarak tepkilerin odağı haline geliyor.

 

NEDEN GÖREVDE

Kurum içerisindeki usulsüzce yapılan atamalarla ile de şehri karıştıran bir başka nokta oldu. Vatandaşlar, “Bu tür olaylar neden hep İl Özel İdaresinde yaşanıyor? Şuanda yönetim bu zamana kadar sayısız Cumhurbaşkanı, Başbakan, çeşitli Vali, Milletvekilleri ve Belediye Başkanı değiştirdi. Ne hikmetse kendisi değişmedi. Yönetim kurum içinde çeşitli atamalar ile ve kurum dışı hizmetlerin aksatılmasında istediği gibi at oynatıyor” diye sitem ederek yetkilileri görev davet ettiler.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı