Manşet

Pevrul Başkan’ın Yerine Yine Bir Kırıkkaleli

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan Türk metal Sendikası Genel Başkanı Pevrül Kavlak, başkanlık görevini Uysal Altundağ’a bıraktı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan Türk metal Sendikası Genel Başkanı Pevrül Kavlak, başkanlık görevini Uysal Altundağ’a bıraktı.

Türk Metal Sendikası’nın uzun yıllar boyunca liderliğini üstlenen Pevrül Kavlak, sağlık sorunları nedeniyle zorlu bir mücadele veriyordu. Kavlak, sendika görevlerini yerine getirmekte güçlük yaşadığı için, görevini devretme kararı aldı.

Türk Metal Sendikasından yapılan açıklamada: “Nisan 2009 tarihinden bugüne kadar Türk Metal Sendikası Genel Başkanlığı görevini yürüten Pevrul Kavlak, 8 Şubat 2024 tarihi itibariyle sağlık sorunları nedeniyle kendi isteğiyle görevinden ayrılmıştır.

Türk Metal Sendikası Yönetim Kurulu’nun oybirliği ile aldığı kararla Kavlak’ın yerine Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Uysal Altundağ Genel Başkan olarak seçilmiştir.

Uysal ALTUNDAĞ KİMDİR?

1976 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Kırıkkale’de tamamladı. 1998 yılında Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı Bölümünü bitirdi.

Öğrencilik yıllarında çeşitli işyerlerinde çalışmaya başlayan Altundağ, Türk Metal Sendikası Genel Merkezi Bilgi İşlem Merkezinde, çalışma hayatını devam ettirdi. 2005 yılında, Kocaeli Gebze’de faaliyet gösteren, bir sanayi işyerinde Pres Operatörü olarak işbaşı yaptı. Çalışma hayatına devam ederken Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi “İşletme” bölümünü tamamladı. 2005-2015 yılları arasında yapılan olağan genel kurullarda Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi başkanlığına seçilerek, dört dönem boyunca Şube Başkanlığı görevini yürüttü.

2009 yılında Türk Metal Sendikası Genel Merkez Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine, 2012 yılında Genel Merkez Denetleme Kurulu Asil Üyeliğine, 2015 yılında Genel Mali Sekreterlik görevine, 2019 ve 2023 yıllarında ise Genel Başkan Yardımcılığı görevine seçildi ve halen bu görevi yürütmektedir.

Uysal Altundağ, 2019 yılında TÜRK-İŞ Disiplin Kurulu Asil Üyeliğine seçilmiş olup, aynı zamanda IndustriAll Avrupa Sendikası’nda da İcra Kurulu Asil üyeliğine devam etmektedir.

İşçileri temsilen Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu üyeliğini de yürüten Uysal Altundağ evli ve 3 çocuk babasıdır.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x