GündemKırıkkaleManşet

PROJE DÖNGÜSÜ YÖNETİMİ VE PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ’NİN AÇILIŞI YAPILDI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

İlimiz için yeni projeler üretmeliyiz

 

Kırıkkale Valiliği koordinasyonunda, İçişleri Bakanlığı  Avrupa Birliği Uzmanları, Ahiler Kalkınma Ajansı Uzmanı  ile Valilik Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Uzman’ının vereceği ‘Proje Döngüsü Yönetimi ve Proje Hazırlama Eğitimi’nin açılışı yapıldı.

 

BÜYÜK İLGİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimin açılışına, Vali Dr. M. İlker Haktankaçmaz’ın yanı sıra Vali Yardımcıları  Osman Akbaş ve Mehmet Yıldız ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu, kamu kurum ve kuruluşları personeli ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

 

PROJE HAZIRLAMA KAPASİTESİNİ ARTIRMALIYIZ

İlimizde faaliyet gösteren kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının proje hazırlama kapasitesini arttırmak, daha etkili ve kapsamlı projeler hazırlanmasına yardımcı olmak, yerel ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak fikirlerin projeye dönüştürülmesini kolaylaştırmak amacıyla başta Avrupa Birliği olmak üzere, ulaşılabilecek hibe programları ve fon kaynaklarına yönelik olarak düzenlenen  eğitim programı düzenlendi.

 

PROJE İŞİ TAMAMEN TEKNİK BİR İŞTİR

Vali Haktankaçmaz “Proje işi Avrupa Birliği fonlarında olur, yerel kurumsal kaynaklardan olur. Faydalanmak üzere hazırlanan proje işi tamamen teknik bir iştir. Projelerin kendi mantığı var. Projelerin çizilmesinde yer alan hususlar var, hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar var. Niyetiniz çok iyi olabilir, çok istekli ve çok arzulu olabilirsiniz ama o şekil şartlarına uymadan hazırlanan bir proje, zamanlama göz önünde bulundurulmadan hazırlanan bir proje, hangi fon kaynağından destek alabilir”

 

DÜŞÜNÜLMEDEN HAZIRLANAN PROJE ZAYIFTIR

“Düşünülmeden hazırlanan bir projenin kabul edilme şansı çok zayıftır. Dolayısıyla bunların hepsinin bir arada göz önünde bulundurulması gerekiyor. Ben arkadaşlarla konuştuğumda özellikle belirttim. Sivil toplum kuruluşlarından olsun, kamu kurumlarından olsun bizatihi oturup proje yapacak bir eğitim faaliyeti düzenleyelim istedim. Tabi ki sizler bu konularda birkaç günlük eğitimin sonunda ciddi bir birikim elde edeceksiniz. Bu elde ettiğiniz bilgileri paylaşmanızda çok önemli”

 

FONLARDAN İSTİFADE EDİN

“Gerek proje hazırlama konusu olsun, gerekse hangi projeye nerelerde finansman bulunabilir konusu olsun, burada eğitim verecek arkadaşlarımızın ikisi de, bu alanda kendilerini çok iyi yetiştirmiş kardeşlerimizdir. Kırıkkale’mizin geneli itibari ile söylüyorum. Bu tür fonlardan daha fazla istifade etmemiz gerekli. Çünkü proje deyince herkes Avrupa Birliği fonlarını anlıyor. Âmâ artık ulusal kaynaklardan Bakanlıklarda çeşitli konularda kaynak kullandırıyorlar” diye konuştu.

 

OLUMLU DÖNÜŞLERİNİ ALACAĞIZ

Daha sonra projelerin hazırlanması konusunda örnekler vererek açıklamalarda bulunan Vali Haktankaçmaz; “İnşallah bundan sonra bu tür toplantılar sizden alacağımız geri dönüşler çerçevesinde devam edecektir. Genel olarak proje hazırlama kültürünü kurumlarımıza, derneklerimize yaygınlaştırabilirsek, eminim ki bunun çok yakın zamanda olumlu dönüşlerini alacağız”

 

UĞURLU’YA HAYIRLI OLSUN

Proje hazırlama eğitimine katılan eğitimcilere teşekkür eden Vali Haktankaçmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne atanan Hatice Uğurlu’ya da yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti. 14-16 Kasım 2016 tarihleri arasında üç gün sürecek eğitim Avrupa Birliği Uzmanı Kurtuluş Seloğlu’nun sunumu ile devam etti.

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x