Asayiş

Sahte para ile kandırıldı

Kırıkkale’de 50 yıldır terzilik yapan Haydar Sever’i sahte 200 lira para vererek, hem işini yaptırdılar, hemde para üstü aldılar.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de 50 yıldır terzilik yapan Haydar Sever’i sahte 200 lira para vererek, hem işini yaptırdılar, hemde para üstü aldılar.

ÇOK ŞAŞIRDIM

Kırıkkale’de terzi işyeri bulunan Haydar Sever (65), geçtiğimiz günlerde  vatandaş yada vatandaşlar,  sahte 200 lira vererek, yaşlı terziyi mağdur ettiler. 200 liranın sahte olduğunu öğrenen Sever, neye uğradığını şaşırdı. “Allah kimseyi kötü insanlarla karşılaştırmasın diyerek tepkisini gösterdi.”Hala elinde sahte 200 lirası bulunan Sever, büyük emeklerinin heba olduğunu dile getirdi.

SANKİ NUTKUM TUTULDU

Başından geçen kandırılma olayını anlatan Sever, “Şu anda hatırlayamadığım bir vatandaş gelerek, bana iş yaptırdı. Ardından 200 lirayı verdi. 200 lira bantlı idi. Sanki nutkum tutuldu. Bir şey söyleyemedim. 200 lirayı aldım. Yaptığım işi ile birlikte para üstünü verdim.  Şu anda hatırlayamadığım kişi gitti. Daha sonra kredi borcumu ödemek için diğer paralarla birlikte bankaya gittim. Bankadakiler bana aldığım paranın sahte olduğunu söylediler. Çok büyük bir şok yaşadım. Kredimi ödemek için diğer esnaflardan borç para aldım” dedi.

DİKKATLİ OLUN

Kendinin dolandıran kişiye hakkını helal etmeyeceğini söyleyen Sever, “Esnaf zor durumda ancak kredilerimizi ödüyoruz ve evin geçimini sağlıyoruz. Parayı kazanırken gözlerimizin  nurunu akıtıyoruz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Esnaf arkadaşlarımız dikkatli olsun. Emekleri zayi olmasın. “diye konuştu.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x