Kırıkkale

Şehitlerimiz anısına fidanlar toprakla buluştu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca şehitlerimiz anısına fidan dikimi gerçekleştirildi. İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende konuşan Vali Yunus Sezer, bakıldığı zaman neredeyse bütün dünya devletlerinin, Türkiye’nin terörist dediği insanların yanında saf tuttuklarını söyledi.

BİZ BİRBİRİMİZE BAĞLI OLMAYIZ

Ülke olarak bir kez daha güçlü olmayı hatırladıklarını ifade eden Sezer, “Biz birbirimize bağlı olmayız. Aynı sesle, kalple ve ruhla hareket etmeliyiz. Bugün bizi ve tüm ülkeyi bir araya toplayan şehitlerimizin uğruna canlarını verdikleri bu aziz vatan toprakları, İslam’ın son kalesi dediğimiz mübarek Anadolu toprakları. Biz aynı ruh ve düşünceyle bir araya geliyoruz. Şehitlerimiz aynı idealle bu vatan için canlarını verdiler. Gazilerimiz aynı şekilde bu idealle vücutlarının bir parçasını bu vatan için bıraktılar. Allah onlardan razı olsun. ” diye konuştu.

ŞEHİTLİK VE GAZİLİK MİLLETİMİZ İÇİN ÇOK AZİZDİR

İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Uğur Özmen de, Türk milletinin tarih boyunca destanlar  yazdığını, her türlü güçlüğü her hal ve şartta yenebildiğini vurguladı. Özmen, canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz ve kıymetli gazilerimizin, milletimizin hiçbir şartta bağımsızlığından, bölünmez bütünlüğünden, birlik ve beraberliğinden en ufak bir taviz dahi verilmeyeceğinin birer abidesi olduğunu belirterek  “ Bu nedenledir ki şehitlik mertebesi ve gazilik, milletimiz için çok azizdir “dedi. Konuşmaların ardından şehit aileleri ve askeri personelin katılımıyla fidanlar toprakla buluşturularak, şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu plakalar fidanlara takıldı.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x