Manşet

Silah OSB’yi çok önemsiyoruz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale TSO’yu ziyaret eden MKEK Genel Müdürü Akdere;

MKE Genel Müdürü Yasin Akdere Kırıkkale programında Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Silah İhtisas OSB’nin önemine değinen Akdere, bölgenin canlandırılması gerektiğini söyledi.

EN ÜST SEVİYEDE YARARLANMALIYIZ

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürü Yasin Akdere Kırıkkale’de bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odasında Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Meclis Başkanı Ömer Akçelik ve Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya gelen Akdere, kurum olarak başarıyı artırmak adına girdikleri süreçle ilgili bilgi verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bundan sonraki süreçte haftada 1 gün Kırıkkale’ye geleceğini ve buradaki fabrikalarla daha yakından ilgilenileceğini ifade eden Akdere, Silah İhtisas OSB ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Bölgenin MKE için büyük avantaj olduğuna dikkat çeken Akdere, ‘Silah İhtisas OSB’yi canlandırmalı, en üst seviyede yararlanmalıyız’ dedi.

SAVUNMA SANAYİMİZ GÜÇLÜ OLMALI

Ziyarette Makine Kimya Endüstrisi Kurumunun Kırıkkale açısından önemine değinen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, bu şehirde yaşayan herkesin ruhunda ÖKE, kursağında ise MKE’nin ekmeği olduğunu söyledi. Kırıkkale’nin MKE ile var olan, Cumhuriyetle yaşıt bir şehir olduğuna dikkat çeken Varlı, özellikle savunma sanayi alanında yaşanan gerileyişin kendilerini fazlasıyla üzdüğünü vurguladı. Ülke olarak bulunduğumuz coğrafyanın sıkıntılı olduğunu bunun için de savunma sanayimizin güçlü olması gerektiğini belirten Varlı, bu alanda faaliyet gösterecek firmalar göz önünde bulundurularak kurulan Silah İhtisas OSB’nin Kırıkkale için olduğu kadar ülke için de önemli olduğunu, bu yüzden bu bölgede yatırım yapmak isteyen firmalara mutlaka pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı