Manşet

Sizde AFAD gönüllüsü olabilirsiniz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

KIRIKKALE İL AFET VE ACİL DURUM MÜDÜRÜ MAHMUT COŞKUN KIRIKKALELİLERE ÇAĞRIDA BULUNDU

 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından ‘AFAD Gönüllüsü Projesi’ hakkında bilgiler veren İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun Kırıkkalelilere çağrıda bulundu. “Sizde AFAD gönüllüsü olabilirsiniz” ifadesini kullanan İl Müdürü Coşkun,  yaşatmak için yaşamak prensibi ile yoğrulmuş bilgi, beceri ve istekliliğe sahip gönüllüler kazanmak ve yetiştirmek amacıyla herkesi AFAD’a destek olmaya davet etti.

 

AFAD GÖNÜLLÜSÜ PROJESİ

Sadece ulusal çapta değil uluslararası anlamda da birçok başarılı operasyona imza atan AFAD yeni bir proje başlatarak, AFAD bilincini daha geniş kitlilere ulaştırmayı hedefliyor. Proje hakkında bilgi veren Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun “Başkanlığımızca; afet ve acil durumlar için AFAD’a destek olacak, yaşatmak için yaşamak prensibi ile yoğrulmuş bilgi, beceri ve istekliliğe sahip gönüllüler kazanmak ve yetiştirmek amacıyla  “AFAD Gönüllüsü Projesi” başlatılmıştır. Bu kapsamda yapılacak olan gönüllü kayıtları e-devlet üzerinden alınacaktır” diye konuştu.

 

18 YAŞ ÜSTÜ TÜM BİREYLER

Gönüllü eğitimlerin 3 aşamada yapılacağına dikkat çeken İl Müdürü Coşkun “Birinci aşama eğitimler AFAD portal üzerinden uzaktan eğitim sistemi ile gerçekleştirilecektir. AFAD Gönüllüsü olmak isteyen 18 yaş üstü tüm bireyler e-devlet üzerinden “AFAD gönüllü başvurusu” yazarak kolaylıkla müracaat edebileceklerdir. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne başvuruda bulunabilirler” ifadesini kullandı.

 

AFAD GÖNÜLLÜSÜ KİMDİR?

Tamamıyla kendi isteği doğrultusunda, dayanışma ve yardımlaşma amacıyla bireysel çıkarlarını gözetmeksizin hiçbir maddi beklentisi olmadan sadece topluma faydalı olmak arzusuyla fiziksel gücünü, zamanını, bilgi birikimini, yeteneğini ve deneyimini kullanarak afet ve acil durum öncesinde, sırasında ve sonrasında toplum hizmeti çalışmalarına katkı sağlayan kişilerdir.

 

NEDEN İHTİYAÇ DUYUYORUZ ?

Afet ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmek. Toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmek. Gönüllülerin gücünü harekete geçirmek

 

AFAD GÖNÜLLÜSÜ OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Başvuru Koşulları, AFAD Gönüllüsü olmaya istekli 18 yaş ve üzeri olan herkes gönüllü olabilir. AFAD Gönüllüsü adaylarının eğitim ve çalışma programlarını aksatmayacak zaman opsiyonlarına sahip olması gereklidir. AFAD görevlerine katılacak olan AFAD Gönüllüsü adaylarının sağlık durumlarının alan çalışmalarına ve seyahate uygun olması gereklidir. Nasıl AFAD gönüllüsü olunur? Gönüllülük başvuruları e-devlet sistemi üzerinden alınmaktadır.

 

AFAD GÖNÜLLÜLERİNİN GÖREVLENDİRİLMESİ

Gönüllülerin görevlendirilmesinde iki yol izlenir: Gönüllü olmak isteyen kişiler, kendi tercihlerine göre görev alabilirler. İhtiyaç duyulan alanlara uygun gönüllü belirlenerek, gönüllünün onayı da alınarak görevlendirilebilir.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı