Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
EğitimKırıkkale

Sorumlu Emlak Danışmanı sınavına 12 aday katıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası ile TOBB MEYBEM işbirliğinde ilimizde Emlak alım satımı sektöründe faaliyet gösterenlere yönelik düzenlenen Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavına 12 aday katıldı.

TEORİK VE PRATİK EĞİTİMLER

Alınması Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgeleri kapsamında yer alan Sorumlu Emlak Danışmanlığı için Kırıkkale TSO ve TOBB MEYBEM işbirliği ile Sorumlu Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavı düzenlendi. Teorik ve pratik olmak üzere 2 aşamadan oluşan ve 3 gün süren sınava Kırıkkale’de emlak alım satımı ile ilgilenen 12 aday katıldı.

YETKİ BELGESİ

Sınav öncesi adaylara Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği, Türkiye’deki Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sistemi ve Yetki Belgesi’ne daire hususlar anlatıldı. Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği ile birlikte hayatımıza giren “Yetki Belgesi” ve “Mesleki Yeterlilik Belgesi” gibi kavramları aydınlatmanın yanı sıra belge zorunluluğunun emlak sitelerine yansımasının nasıl olacağı konularında da adaylara bilgi verildi.

HABER: Yeliz Erdem

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu