ManşetYaşam

Tanıtım Seminerleri Düzenlendi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

VALİ HAKTANKAÇMAZ METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Kırıkkale Valisi Dr. M. İlker Haktankaçmaz, Meteoroloji Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

YAHŞİHAN’A OTOMATİK METEOROLOJİ İSTASYONU KURULACAK
Vali Dr. M. İlker Haktankaçmaz, dün Meteoroloji Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Müdürlüğe gelişinde Vali Haktankaçmaz’ı, Meteoroloji Müdürü Nazım Kul ve diğer yetkililer karşıladı. Kurumun çalışmaları hakkında Vali Haktankaçmaz’a brifing sunan Meteoroloji Müdürü Kul, ilimizde 8 adet OMGİ (Otomatik Meteoroloji Gözlem İstasyonu) bulunduğunu söyledi. Bu yıl içerisinde 3 adet OMGİ’nin kurum çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Kul, 2017 yılında da Yahşihan İlçesine Otomatik Meteoroloji istasyonu kurulmasının planlandığını ifade etti.

TANITIM SEMİNERLERİ DÜZENLENDİ
2016 yılı 11 aylık dönem içerisinde ilimiz için 22 adet Meteorolojik ihbar ve uyarı yayınlandığını ve yüzde 100 oranında tahmin tutarlılığının gerçekleştiğini belirten Kul, ilimiz genelinde 29 okulda meteorolojik faaliyetler ve meteorolojik ürünlerin tanıtılarak bunlara nasıl erişim sağlanacağına dair tanıtım seminerleri düzenlediklerini belirtti. Brifingin ardından Vali Haktankaçmaz, Meteoroloji Müdürlüğü bürolarında ve müdürlük bahçesinde bulunan Meteoroloji Gözlem İstasyonu’nda incelemelerde bulundu

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x