Genel

TSO’da 100. Yıl Pastası Kesildi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MD MEDYA – Cumhuriyet’in 100. Yılı dolayısıyla Ticaret ve Sanayi Odasında kutlama etkinliği düzenlendi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan için can veren tüm şehitler için Fatiha okunarak başlanan ve meclis üyeleri ile oda personelinin katıldığı kutlama programında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kökleri tarihe uzanan yüz yıllık bir çınar olduğunu söyledi.

Cumhuriyet’in ilanı ile kısa süre içinde, siyaset, kültür, eğitim, sanat ve bilim gibi birçok alanda büyük adımlar atıldığını ifade eden Varlı, ekonominin birinci öncelik haline getirildiğini, büyük bir sanayileşme ve kalkınma hamlesi başlatıldığını söyledi.

“Cumhuriyetle birlikte elde ettiğimiz bu alanlardaki yüz yıllık kazanımlarının haklı gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuşan Varlı, ikinci yüzyılda da bu büyük kazanımlara sahip çıkılacağını, yüzyıl önce Atatürk’ün yaptığı gibi kararlıkla ülkeyi daha da ileriye taşıma mücadelesine devam edeceklerini söyledi.

Kutlama programında Cumhuriyet’in 100. yılı için hazırlatılan yaş pastayı Meclis Başkanı Ömer Akçelik, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı ve meclis üyeleri birlikte kestiler.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x