EkonomiManşet

TSO’nun Haklı Talebi

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Varlı, Korona virüs olaylarının Kırıkkale ekonomisine yansımasını ölçmek, tüm iş dünyasında yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini ilgili mercilere ulaştırılması için TOBB’ne gönderilmek üzere oda tarafından yapılan çalışma neticesinde bir rapor oluşturuldu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

OLAYLARDAN OLUMSUZ ETKİLENDİ
TSO Başkanı Ahmet Varlı yaptığı açıklamasında ” İlimizde tüm sektörlerin korona virüs olaylarından etkilendiği,İhracat yapan firmaların hammaddeye ulaşamadıkları için üretim yapamadıkları ve siparişlerinin buna bağlı olarak azaldığı,  kara yolu ile çeşitli taşıma türüne uygun konteyner ve diğer yük taşımacılığı hizmeti veren firmaların da olaylardan olumsuz etkilendi.”dedi.

TOBB’DAN TALEPLERİMİZ OLMUŞTUR
Bu bilgiler ışığında Kırıkkale TSO Başkanı Ahmet Varlı, “hükümetimize iletilmek üzere TOBB’dan taleplerimiz olmuştur. Kamu ve özel bankalardaki ticari kredi taksitlerinin 3 ay faizsiz ertelenmesi, SGK, BAĞKUR ve vergi ödemelerinin 3 ay faizsiz ertelenmesi, İşverenlerimizin çalışanlarının maaşlarının 3 ay süreyle işsizlik fonundan karşılanması, işverenlere 3 ay süre ile kira yardımı yapılması istenildi”dedi.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x