Manşet

TÜM ZARARLAR KARŞILANACAK

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Selden zarar gören vatandaşları ziyaret eden Vali Yunus Sezer;

Sulakyurt ilçesi ve köylerinde selden zarar gören alanlarda incelemelerde bulunan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, vatandaşlarla bir araya gelerek devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını söyledi. Acil yapılması gereken çalışmaların yapıldığını ve hasar tespit çalışmalarına geçildiğini hatırlatan Vali Sezer “Ekiplerimizin hepsi arazideler ve gereken çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz, tüm zararları karşılanacak” diye konuştu.

İNCELEMELERDE BULUNDU

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Sulakyurt ilçesi ve köylerinde selden zarar gören yerlerde incelemelerde bulunarak, devlet olarak milletinin yanında olduklarını söyledi. Vali Sezer, Sulakyurt Kaymakamı Gökhan Dolaş ve Belediye Başkanı İsmail Bildik ile birlikte ilçe merkezinden geçen ve taşkına neden olan dere yatağında incelemelerde bulundu. Daha sonra beraberindekilerle birlikte selden zarar gören köylerden biri olan Koruköy’ü ziyaret etti. Selden zarar gören yol ve köprüleri inceleyen Vali Sezer, zararın giderilmesi konusunda gereğinin yapılacağını vurguladı. Köyde vatandaşlarla bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Sezer, burada vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi.

8 KÖYDE HASAR VAR

Vatandaşlarla sohbet eden Vali Sezer “Bizi sevindiren husus can kaybımızın olmaması. Bir vatandaşımız kaybolmuştu, çok şükür sağ salim bulundu. Sulakyurt’ta sekiz köyümüzde hasarımız var. İlçe merkezimizde de hasarlı alanlarımız var. Gerek ilçe merkezimizde ve gerekse köylerimizde kalıcı çözümler bulunma noktasında çalışmalarımızı hızla yapmamız gerekiyor. İl Özel İdaremiz, Karayollarımız, Devlet Su İşlerimiz ve Jandarma ekiplerimiz 24 saat hiç ara vermeden çalışıyorlar. Köylerimizle ilgili olarak ulaşıma kapanan yollarımız vardı, onların açılması tamamlandı. Elektrik verilemeyen köylerimiz vardı, onlarla ilgili çalışmalar tamamlandı. Şu an itibariyle acil sorunlarımız tamamen giderildi” ifadesini kullandı.

BÖYLE DURUM 60 YIL ÖNCE YAŞANMIŞ

İkinci aşama olarak burada kalıcı çözümler için bir planlama, projelendirme çalışması yapılıp bunların giderilmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Sezer “Onunla ilgili olarak da ayrı bir ekip kurduk ve çalışmalar devam ediyor. Tarım arazilerinde de zararlar var. Zararlara ilişkin olarak il ve ilçe tarım müdürlüklerimiz tespit çalışmalarını yapıyor. Tabi bu bir afat ve bundan yaklaşık 60 yıl öncede benzer bir yağış meydana gelmiş ve şu anda bulunduğumuz Koruköy’de yine 60 yıl önce büyük bir zarar oluşmuş. Bölgeye iki gün önce yağan yağış miktarına göre oluşan zararda çok fazla. Arkadaşlarımızın hepsi arazideler ve gereken çalışmaları yapıyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz, tüm zararları karşılanacak” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı