GündemKırıkkaleManşetYahşihan

TÜRK KIZILAYINA BAĞIŞLAYAN AKÇELİK, ALTIN MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

30 dönümlük arazisini Kızılay’a bağışladı

 

Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesinde, Kızılırmak kıyısında bulunan 30 dönümlük arazisini Türk Kızılayına bağışlayan 79 yaşındaki Ahmet Akçelik’e altın madalya verildi.

 

ALTIN MADALYA İLE ÖDÜLLENDİRİLDİ

İlçede uzun yıllar ticaretle uğraşan 8 çocuk babası Akçelik, Kızılırmak’a 100 metre mesafede bulunan ve içerisinde villa olan 30 dönüm arazisini Türk Kızılayı Kırıkkale Şubesi’ne bağışladı. Bağış karşılığında huzurevinde yaşaması sağlanan Ahmet Akçelik’e, Türk Kızılayı Kırıkkale Şube Başkanı Cengiz Kaplanhan tarafından altın madalya hediye edildi.

 

HUZUREVİNDE KALIYOR

Kaplanhan, Türk Kızılayı Kırıkkale Şubesi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, “Vatandaşımız, belediye emlak değeri 500 bin lira, piyasa bedeli ise 700 bin lira olan arsayı Türk Kızılayına bağışladı. Ahmet amca bağış yapmaya devam edecek, arkadaşlarını yönlendirecek. Bunun karşılığı olarak Ahmet amca huzurevinde kalıyor. Bu yardımdan dolayı teşekkür ediyoruz. Ahmet amca örnek bir davranış sergiledi. Belirli bir limit üzerinde bağış yapanlara altın madalya veriyoruz. Bu bağışın örnek olmasını diliyoruz ve benzer bağışları bekliyoruz”

 

MANDIRA VAR, HAVUZU VAR

Ahmet Akçelik ise geçmişte ticaretle uğraştığını belirterek, şunları söyledi. “Arazi içerisinde hem küçükbaş hem de büyükbaş olmak üzere mandıra var, havuzu var. Elektrik trafosu ve 2 katlı villa var. 5 dönüm meyvelik mevcut. Hanımım ölünce çocuklara gücümün yettiği kadar yardım yaptım. Bu arsayı ise Türk Kızılayına bağışlama kararı aldım. Yaptığım bağış karşılığı huzurevinde kalıyorum. Yazları Kırıkkale’de, kışları ise orada kalıyorum. İnşallah gücüm yettiği kadar yardımlara devam edeceğim” dedi.

 

 

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x