Siyaset

Ulusoy müracaatını yarın yapacak

Yaklaşık 18 yıldır sürdürdüğü başkan yardımcılığı görevinden istifa eden Belediye Başkan Yardımcısı Harun Ulusoy, Perşembe günü (yarın) Ak Parti İl Başkanlığına Kırıkkale Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu yapacak.

BİR SÜREDİR İSMİ GÜNDEMDEYDİ

Bir süredir İsmi Kırıkkale Belediye Başkanı aday adayları arasında geçen, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Harun Ulusoy 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde bende varım dedi. Belediyedeki görevinden istifa eden Ulusoy Ak Parti’den Kırıkkale Belediye Başkanı Aday Adaylığı başvurusunu Perşembe günü resmi olarak yapacak. Ulusoy’un Perşembe günü Saat.17.00’da Ak Parti İl Başkanlığına geçerek başvurusunu yapması bekleniyor.

HARUN ULUSOY KİMDİR?

1966 yılında Keskin’in Hacıömer Solaklısı Köyü’nde doğdu. İlkokulu Hacıömer Solaklısı Köyü’nde, orta ve lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. 1989-1993 yılları arasında Kırıkkale Belediyesi’nde memur olarak çalıştı. 1993-2004 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi’nde 11 yıl saymanlık görevini yürüttü. 2004 yılında Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi, yüksek lisans eğitimini ise Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal bilimler fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Yaklaşık 18 yıldır Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor Kulüp Başkanlığı görevini halen sürdüren Harun Ulusoy, evli ve dört çocuk babasıdır.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı