Manşet

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan köy ziyaretleri

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Büyüksarıkaya, Alıcı Yeniyapan ve İğdebeli köyünde yürütülen Beton Yol, Kilit Parke ve su sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Büyüksarıkaya, Alıcı Yeniyapan ve İğdebeli köyünde yürütülen Beton Yol, Kilit Parke ve su sondaj çalışmalarını yerinde inceledi.

ÇALIŞMALARA YERİNDE İNCELEME

Kırıkkale Valiliği himayelerinde İl Özel İdaresi tarafından köy yollarında yürütülen grup beton yol ve kilit parke çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Vatandaşların devlet hizmetlerinden daha hızlı faydalanabilmesi için yapılan grup beton yol çalışmalarını yerinde incelemek üzere Bahşılı İlçesine bağlı Büyüksarıkaya köyü, Çelebi ilçesine bağlı Alıcı Yeniyapan ve İğdebeli köylerini ziyaret eden Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, vatandaşlarla da bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi. İlk olarak Büyüksarıkaya köyü ve Karakeçili ilçesi arasında yapılacak olan 8 kilometrelik beton yolun alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Tekbıyıkoğlu daha sonra da Büyüksarıkaya köyünün su sıkıntısının giderilmesi için bu sene yapımı tamamlanacak olan Su Sondaj çalışmalarını yerinde denetledi.

8 KM’LİK BETON YOL ÇALIŞMASI

Büyüksarıkaya köyünde vatandaşlarla ile bir araya gelen Vali Tekbıyıkoğlu yapılacak beton yolun vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Vatandaşların eğitim, sağlık, hastane ve devlet hizmetlerine daha hızlı erişmeleri için yapılacak olan beton yolların büyük önem taşıdığının altını çizen Vali Tekbıyıkoğlu, “Köylerimizde, vatandaşlarımızın en fazla istifade edebileceği yerlerden başlayarak grup beton yollarımızı yapıyoruz. Bu yollar sayesinde vatandaşlarımız köylerine daha hızlı ulaşabilirken aynı zamanda da devlet hizmetlerinden de daha hızlı faydalanabilecekler. Büyüksarıkaya ve Karakeçili arasına yapılacak olan 8 kilometrelik beton yolumuz şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

KÖY KONAĞININ AÇILIŞI YAPILDI

Büyüksarıkaya köyü ziyaretinin ardından Alıcı Yeniyapan Köyü’nde yapımı tamamlanan Hacı Fevzi Aygör Kültür Merkezini ziyaret eden Vali Tekbıyıkoğlu, burada düzenlenen açılış töreninde, açılış kurdelelerini keserek vatandaşlarla birlikte Kültür Merkezini gezdi. Vatandaşların cenaze, düğün ve özel günlerinde kullanabilmesi için yapılan Kültür Merkezinde vatandaşlar ile bir araya gelen Vali Tekbıyıkoğlu, Kültür Merkezi’nin hayırlı olmasını diledi.  Vali Tekbıyıkoğlu son olarak İğdebeli köyünde yapımı tamamlanan Köy Konağı ve Kilit Parke çalışmasını yerinde inceledi. Beraberinde ki heyet ile birlikte İğdebeli Köy konağında ki incelemesini tamamlayan Vali Tekbıyıkoğlu daha sonra vatandaşlarla bir araya gelerek hasbihal etti. Yapılan denetlemelere Bahşılı Kaymakamı Osman Beyazyıldız, Çelebi Kaymakamı Mehmet Soylu, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara,İl Genel Meclis Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Haluk Karahan, köy muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x