Eğitim

Yavuz Selim’de 15 Temmuz

Kırıkkale Yavuz Selim İlkokulunda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” 4. sınıf öğretmenleri Yasemin Çelik, Döndü Dağdelen, Fatma Özkarabıyık ve Süleyman Sevinç’in rehberliğinde coşkuyla kutlandı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Yavuz Selim İlkokulunda “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” 4. sınıf öğretmenleri Yasemin Çelik, Döndü Dağdelen, Fatma Özkarabıyık ve Süleyman Sevinç’in rehberliğinde coşkuyla kutlandı.

Milli birlik günü kutlaması

Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza Bayrak, vatan sevgisi, milli birlik ve beraberlik ruhunu aşılamak için Kırıkkale Yavuz Selim İlkokulunda ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ kutlaması yapıldı. Okul idarecileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinliğe öğrenci velileri de büyük ilgi gösterdi. Gerçekleşen kutlama programında şehitler ve gaziler anıldı. Şehit ve gaziler için mahalle cami imam hatibi tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılırken dualar edildi.

 

ŞEHİTLİK ZİYARETİ YAPILDI

Etkinlikte veliler tarafından yapılan helvalar öğrenci ve katılımcılara ikram edildi. Kutlama etkinliklerinin ardından 4. Sınıf öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Kırıkkale şehitliği ziyaret edildi. Şehitlik ziyaretinde Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılırken dualar edildi. Öğrenciler şehitlerin kabrine karanfil bırakarak dualar etti. Gerçekleştirilen etkinlik veliler tarafından takdirle karşılanırken “Milli birlik ve beraberliğimizin çocuklarımıza aşılanması açısından güzel bir etkinlik oldu. Bu milletin kahraman evlatları hiçbir zaman oyunlara gelmeyecektir. Milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya çalışanlara asla izin vermeyecektir. Etkinlikte emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz” ifadesini kullandı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x