Gündem

Van’ın Özalp ilçesine Kırıkkaleli kaymakam

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan mülki idareler kararnamesiyle birlikte Van’ın Özalp ilçesine Diyarbakır Lice Kaymakamı Kırıkkale doğumlu Abdulkadir Çelik atandı.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINA DA VEKALET EDİYORDU

Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren mülki idareler amirleri atama kararnamesi ile görev yerleri değişin isimler arasında yer alan Kırıkkaleli Abdulkadir Çelik Diyarbakır Lice Kaymakamlığı görevinden  Van’ın Özalp ilçesi kaymakamlığına atandı. Kırıkkaleli Çelik 2018 yılından bu tarafa Lice Kaymakamlığını ve Belediye Başkan Vekilliği görevini yürütüyordu.

ÇELİK KİMDİR?

Kaymakam Abdulkadir Çelik, 1981 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlköğretim ve Lise öğrenimini Kırıkkale’de tamamladı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 2009 ve 2010 yıllarında Adıyaman ve Kayseri Valiliklerinde İl Planlama Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı. 2010 yılında açılan Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavını kazanarak Şırnak Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. 2012-2013 yılları arasında Yurtdışı staj kapsamı çerçevesinde İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi dalında yüksek lisans yapmıştır. Kaymakam Abdulkadir Çelik; evli ve bir çocuk babası olup çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

GÖREV YAPTIĞI YERLER

2011 Uşak/Ulubey Kaymakam Vekili. 2013 Balıkesir/Marmara Adası Kaymakam Vekili. 2013 Ordu/Çatalpınar Kaymakam Vekili. 2013 Kastamonu/Pınarbaşı Kaymakam Vekili. 2013 Şırnak/Habur Mülki İdare Amirliğinde Kaymakam Vekili. 2014-2016 Manisa /Köprübaşı Kaymakamı. 2016-2018 Kastamonu/Ağlı Kaymakamı. 22.05.2018 Tarihinde Diyarbakır/Lice Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili olarak atandı. Son yayımlanan kararnameyle birlikte Van’ın Özalp ilçesine kaymakam olarak atandı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x