Siyaset

Vatandaşın Sırtında Ekonomik Yük Var!

Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca haftalık basın açılaması yaptı. Kutluca, iktidarın ekonomi politikalarına dikkat çekti. Kutluca, şu an uygulanan politikalar ile yüzde 20’lik bir zümrenin geçinebildiğini belirtti.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Saadet Partisi İl Başkanı Veysel Kutluca haftalık basın açılaması yaptı. Kutluca, iktidarın ekonomi politikalarına dikkat çekti. Kutluca, şu an uygulanan politikalar ile yüzde 20’lik bir zümrenin geçinebildiğini belirtti.

GAZZE’Yİ GÖRMEZDEN GELEMEYİZ

Gazze’de gerçekleştirilen katliama dikkat çeken Kutluca, İsrail’in insan haklarını ve hukuku çiğnediğini vurgulayarak, “İsrail her gün Gazze’yi bombalıyor. Bombalanacak yer kalmadı adeta. Hepimizi üzen hastaneler bombalanıyor, ambulanslar bombalanıyor, okullar bombalanıyor. Böyle bir vahşete bugüne kadar dünya şahit olmadı. Biz yanı başımızda, Gazze’de gerçekleşen katliamı görmezden gelemeyiz. Başta Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa olmak üzere bu katliamları görmezden gelmenin ötesinde İsrail’e destek veriyorlar” diye konuştu.

İSRAİL’İN ASIL ARZU ETTİĞİ, ARZ-I MEV’UD’A YERLEŞMEK

İsrail’in asıl hedefine dikkat çeken Kutluca, İsrail’in Büyük Ortadoğu Projesi’ni sürdürdüğünün altını çizerek, “İsrail’in asıl arzu ettiği Arz-ı Mev’ud’a yerleşmek. Bunun yeni adı Büyük Ortadoğu Projesi. Çünkü bu projenin asıl adı Büyük İsrail Projesi. Bizim Güneydoğu Anadolu’muz da bu projenin içinde. Sayın Cumhurbaşkanımız İsrail’i bu katliamlar başladığında uzun bir süre desteklemeye devam etti. Sonra adım adım güya geri çekildi. Şimdi İsrail’i desteklemekten vazgeçti ama biz hâlâ tanıyoruz İsrail’i. Hâlâ büyükelçimiz var. Onların da Türkiye’de var. Bu katliamlardan dolayı takınılması gereken tavır, doğrudan doğruya tüm münasebetleri kesmektir. Böyle sürekli masum insanları katleden bir ülke ile bizim münasebetimiz olamaz, olmamalı” dedi.

NE DEMİŞTİ, ŞİMDİ NE YAPIYOR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın derdinin yalnızca bir dönem daha iktidarda kalmak olduğuna vurgu yapan Kutluca, “Bütün çabası bir dönem daha. Bazılarının iddiası, bu bir dönemi belki 7 yıla çıkaracaklar. Anayasada bazı değişiklikler yapılırsa Sayın Cumhurbaşkanı ömrü vefa ederse 7 yıl daha iktidarda kalacak. Allah’tan korkun. İşe gelirken iki dönem, bilemedin üç dönem diyordunuz. Şimdi yirmi bir yıl size yetmiyor. Nasıl bir mantık, nasıl bir anlayış, milletin önüne giderken insanın yüzü kızarır. 20-21 sene önce söylediklerini bugün tekrar tekrar bir dinle. Ne demiştin, şimdi ne diyorsun, ne yapmaya çalışıyorsunuz.” dedi.

ELLERİNDEN GELENİ KENDİLERİ İÇİN YAPIYORLAR

Türkiye’deki ekonomi politikalarının yetersizliğine de değinen Kutluca, belli bir kesimin rahat olduğunu belirterek, “Yüzde 20’lik bir zümre dışında kimse geçinemiyor. Efendim ne yapsınlar, ellerinden geleni yapıyorlar. Ellerinden geleni yapıyorlar ama kendileri için. Hiç utanma duygusu da taşımıyorlar. Bunun kabullenmesi mümkün değil. Ekonomi düzelir mi? Emin olun düzelir. Bunun işi sanki ekonomi ile alakası yokmuş gibi görünse de adalet ile başlar. Adalet mülkün temelidir. Bugün adalet Cumhurbaşkanı’nın iki dudağı arasında, böyle bir adalet olabilir mi? Biz buna adalet diyebilir miyiz? Hemen onun arkasından da güzel ahlaki kurallar gelir. Yemeyeceksin, yedirmeyeceksin. İsraf etmeyeceksin. Kimseye bir şeyleri peşkeş çekmeyeceksin ama bunlar kural haline gelmiş. Biz bu yüzden kim olursa olsun ahlaki ve manevi anlayışı öncelemeyen hiçbir yönetimin fayda sağlamayacağına inanıyoruz” diye konuştu

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x