Eğitim

VETERİNER ÖĞRENCİLERE KANATLI SEKTÖRÜ TANITILDI

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Akademi Topluluğu tarafından Veteriner Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Gürkan Konferans Salonu’nda “Kanatlı Sektöründe Veteriner Hekim’in Rolü” adlı konferans düzenlendi.

HABER: YELİZ ERDEM

“SEKTÖRE ADIM ADIM SERİSİ”

Konferansa Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Erat,  Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Sami Gökpınar ve Doç. Dr. Ruhi Kabakçı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başlayan programın açılış konuşmasını Veteriner Akademi Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Ünaldı yaptı. Ünaldı konuşmasında yeni kurulan bir topluluk olduklarını ve topluluk üyeleri ile birlikte ilk yüz yüze programlarını yapmaktan dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Topluluk Akademik Danışmanı Doç. Dr. Sami Gökpınar, kuruldukları günden itibaren yaptıkları seminerlerle Veteriner Fakültesi öğrencilerine mezun olduklarında çalışabilecekleri alanları tanıtmayı amaçladıklarını, “Sektöre Adım Adım Serisi” adı altında çevrimiçi seminerler düzenlediklerini, bugün de kanatlı sektörünü tanıtmak için değerli veteriner hekimlerle bir arada olduklarını ifade etti.

VETERİNER ÖĞRENCİLERE KANATLI SEKTÖRÜ TANITILDI - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
VETERİNER ÖĞRENCİLERE KANATLI SEKTÖRÜ TANITILDI – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

BİLGİ VE TECRÜBELER AKTARILDI

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serkan Erat,  Kırıkkale Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olan ve kanatlı hayvan sektöründe çalışan meslektaşlarını kendi fakültelerinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm katılımcılara katılımlarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından davetli veteriner hekimler öğrencilerimize kanatlı sektörü hakkında bilgi ve tecrübelerini aktardılar. Konuşmaların ardından Veteriner Hekimler Ahmet Alper Ateş, Hazel Aksoy, Onur Candan, Sami Taylan Algül, Aybora Kıral ve Yusuf İzzettin Mızrak tarafından Türkiye’de ve Dünya’da kanatlı endüstrisi, layer endüstrisi, broiler endüstrisi, kanatlı sektöründe aşı ve aşılama teknolojileri, yem teknolojileri ve yem katkı maddeleri konularında konferans verildi. Konferans sonrasında Dekan Prof. Dr. Serkan Erat ve Veteriner Fakültesi öğretim üyelerimiz, davetli konuşmacılara plaket ve teşekkür belgeleri verdi. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

VETERİNER ÖĞRENCİLERE KANATLI SEKTÖRÜ TANITILDI - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
VETERİNER ÖĞRENCİLERE KANATLI SEKTÖRÜ TANITILDI – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu