Spor

Voleybolda Çeyrek Finaldeyiz

Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinasyonunda, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile Spor Federasyonu Başkanlıkları işbirliğinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) kapsamında yer alan Voleybol Grup müsabakaları 18 - 20 Mart 2022 tarihleri arasında Kırıkkale'de gerçekleştirildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlik ve Spor Bakanlığının koordinasyonunda, Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri ile Spor Federasyonu Başkanlıkları işbirliğinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) kapsamında yer alan Voleybol Grup müsabakaları 18 – 20 Mart 2022 tarihleri arasında Kırıkkale’de gerçekleştirildi.

YEMEK İKRAMINDA BULUNULDU

Müsabakaların teknik toplantısı 17 Mart 2022 Perşembe günü saat 13:00’te İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Teknik toplantıda çekilen fikstür sonucunda 3’er gruptan oluştu. Teknik toplantının ardından illerin katılımıyla Kültür Günü düzenlendi. Kırıkkale’nin tarihi yeri olan Çeşnigir Köprüsü ziyaret edilerek katılan takımlara yemek ikramında bulunuldu.Müsabakaların açılış seremonisi 18 Mart 2022 Cuma günü saat 10:00’da 17 Ağustos Spor Salonunda gerçekleşti. Seremoniden sonra kız sporcular maçlarını yapmak üzere Şehit Ramazan Akçadağ Spor Salonuna hareket ettiler. Erkek takımların maçları ise seremoninin yapıldığı 17 Ağustos Spor Salonunda gerçekleştirildi. Müsabakalara 11 ilden 147 erkek 148 kız olmak üzere toplamda 295 sporcu katılarak ter döktüler.  Takımların başında 22 antrenör 22 idareci bulundu.

MÜCADELE ETMEYE HAK KAZANDI

Nefes kesen, heyecanlı ve son derece zevkli geçen müsabakalar sonucunda aşağıda belirtildiği gibi erkekler ve kızlarda gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar Adana’da yapılacak olan Voleybol Çeyrek Finalde mücadele etmeye hak kazandılar. C grubunda mücadele eden Kırıkkale erkek takımı grup birincisi olarak çeyrek finalde mücadele etmeye hak kazandı. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp Anadolu Yıldızlar Ligi Grup müsabakalarında diğer illerden gelen kafileleri en güzel şekilde ağırlandığını söyledi. Gruplarından çıkmayı garantileyen takımlara çeyrek finalde başarılar dileyen İl Müdürü Alp Kırıkkale karmasının çeyrek finalde de başarılı olacağına inandığını dile getirdi.ERKEKLER A Grubu  1. Kayseri / 2. Ankara,  B Grubu  1. Konya / 2. Sivas, C Grubu  1. Kırıkkale / 2. Aksaray  KIZLARDA A Grubu  1. Niğde / 2. Kırşehir,  B Grubu  1. Kayseri / 2. Konya,  C Grubu  1. Ankara / 2. Aksaray

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x