Yahşihan

Yahşihan’da su taşkınlarına önlem alınıyor

Yahşihan Belediyesi, yaklaşan yağmurlu havalar ve buna bağlı olarak oluşabilecek su baskınları riskine karşı ilçede hummalı çalışmalar yürütüyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yahşihan Belediyesi, yaklaşan yağmurlu havalar ve buna bağlı olarak oluşabilecek su baskınları riskine karşı ilçede hummalı çalışmalar yürütüyor.

ÇÖP VE ATIKLARINIZA DİKKAT

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yağmur suyu tahliye kanallarının tıkanmaması için ilçedeki tüm sellik giderlerini temizliyor. Toprak ve katı atıklar ile tıkanan giderler açılarak suyun rahatça akması sağlanıyor. Belediye yetkilileri, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya ve sellik giderlerini tıkayabilecek çöp ve atıkları kanalizasyona atmamaya çağırdı.

yahsihanda-su-taskinlarina-onlem-aliniyor-2.jpg

SAĞLIKLI BİR ÇEVRE HASSASİYETİ

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki tüm sellik giderlerini temizliyor. Tıkanan giderler açılarak suyun rahatça akması sağlanıyor. Vatandaşlar da sellik giderlerini tıkayabilecek çöp ve atıkları kanalizasyona atmamaya çağırılıyor. Yahşihan Belediyesi’nin yürüttüğü bu çalışmalar, yağmur suyu taşkınlarının önüne geçilerek can ve mal kayıplarının önlenmesini amaçlıyor. Ayrıca, çalışmalar sayesinde ilçenin altyapısı da korunarak daha sağlıklı bir çevre oluşturulması hedefleniyor

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x