EğitimGündemManşet

Yaşam Hastanesi geliyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale çok modern, tam donanımlı, güçlü hekim kadrosu, teşhis ve tedavide Ankara’ya gitmeye gerek kalmadan, özel sektör teşebbüsü ve ayrıcalıklı hizmet anlayışından faydalanacak. Kırıkkale’nin ilk özel sağlık kuruluşu olan Özel Yaşam Tıp Merkezi “Hastane” olarak hizmet vermeye hazırlanıyor. Hastane’nin birkaç ay içinde hazırlıklarını tamamlayarak faaliyete geçeceği bildirildi.
HASTANE OLUŞUMU
Kırıkkale’de sağlık alanında ilk özel sektör teşebbüsü olan ve yerli sermaye ile çok ortaklı bir yapı oluşumuna örnek gösterilen, istihdam bakımından da yine örnek bir kuruluş olan Özel Yaşam Tıp Merkezi çok yakında “Hastane” olarak faaliyete başlayacak. Sağlık sektöründe yeni bir anlayış, profesyonel bir bakış açısı ve Kırıkkale’nin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte bir “HASTANE” oluşumu içinde olan Özel Yaşam, yaz aylarında sektörde hizmet vermeye başlamış olacak.
ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Nokta Mevkii’nde bulunan bina Özel Yaşam Hastanesi olarak hizmet vermesi maksadıyla hazırlanıyor. Binada şu günlerde hummalı bir çalışma yürütülüyor. Binanın hastane koşullarına uygun hale getirilmeye çalışıldığı bildiriliyor. Yakın zamanda çalışmalar konusunda kamuoyuna aydınlatıcı bilgiler verilecek. ÖZEL YAŞAM HASTANESİ’nin bölümleri, servisleri, hekim kadrosu, yapacağı uygulamalar, hastanenin kapasitesi, kaç yataklı olacağı, yataklı-yataksız servisleri, Acil Servis hizmeti, laboratuar uygulamaları, tahlil ve tetkik çalışmaları konusunda kamuoyu bilgilendirilecek.
İLKLERE İMZA ATACAK
Kırıkkale’de ilklere imza atacak olan Özel Yaşam Hastanesi’nin il genelinde sıkıntılı konularda vatandaşlara büyük kolaylıklar sağlayacak ve çok önemli imkanlar sunacağı vurgulandı. Bunlardan sadece bir kaç tanesine örnek vermek gerekirse, Açık MR ve Yataklı Fizik Tedavi konusu. Bu iki konuda Kırıkkalelilerin çok özel servis hizmetleri ile fayda bulacakları bildirildi. Bu ve benzeri uygulamalar ile çalışmalar konusunda kamuoyuna çok yakında detaylı bilgiler verileceği ifade edildi.
MODERN BİR HASTANE OLACAK
Şu anda yürütülen çalışmalar ve kamuoyunda oluşmaya başlayan algı ve beklentiler konusunda herkesin aydınlatılacağı öğrenildi. Detaylar oluşmaya başladığında yürütülen çalışmalar konusunda kamuoyuna düzenli olarak bilgi akışı sağlanacağı da ifade edildi. Binanın Özel Yaşam Hastanesi olarak çok modern bir şekilde hazırlanmakta olduğu, sağlık sektöründe çok profesyonel bir anlayış, güçlü bir hekim kadrosu, teşhis, tedavi ve operasyonel çalışmalarda Kırıkkale halkını Ankara’ya gitmekten kesinlikle kurtaracak bir yapıda olacağının altı çizildi.
KAMUOYUNA BİLGİ
Kırıkkale’de bir süredir kamuoyunda oluşmaya başlayan hastane konusundaki merakı gidermek için çeşitli mecralar kullanılarak bilgi akışı sağlanacak. Ayrıca hastanede özel uygulamalar ve sürpriz ayrıcalıklar yapılacağı ve Kırıkkale halkının da kendilerine özel ve ayrıcalıklı uygulamalardan çok memnun kalacaklarının altı çizildi. Özel Yaşam Hastanesi’nin tamamen Kırıkkale yatırımı, Kırıkkale’de çok önemli bir istihdam kaynağı olacağı da vurgulandı.
SON TEKNOLOJİ OLACAK
Özel Yaşam Hastanesi olarak hizmet vermeye hazırlanan binada şu anda yürütülen fiziki çalışmaların yüzde 80 seviyesine ulaştığı, iç ve dış mekan çalışmalarının büyük bölümünün tamamlandığı, hekim kadrosu, personel kadrosu, bölümler, servisler, laboratuarlar, hangi servislerin hangi katlarda hizmet vereceğine yönelik sınıflandırma çalışmalarına geçildiği ve katların buna göre tam donanımlı, modern şekilde dizayn edildiği bildirildi. Hastane’de teşhis ve tedavide kullanılacak tıbbi cihazlar konusunda da çalışmaların ayrıca yürütüldüğü ifade edildi. Cihazların da tam donanımlı ve son teknoloji ürünü sistemler olacağı kaydedildi.
AYRICALIKLI SAĞLIK HİZMETİ
ÖZEL YAŞAM HASTANESİ’nin faaliyete başlaması ile birlikte Kırıkkale halkının gerçek sağlık hizmeti almaya başlayacağı, özel sektörün ve yerli sermayenin ayrıcalıklı hizmet anlayışından yararlanmaya başlayacağı bildirildi. Hastane konusunda merak içinde olan Kırıkkalelilere Özel Yaşam Hastanesi’nin sürpriz ayrıcalıklar ve donanımlı hizmet anlayışı ile hizmet vermek için sabırsızlandığı vurgulandı.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.

Bir Yorum

Başa dön tuşu