GündemKırıkkaleManşet

Yeni nesiller sizin eseriniz olacaktır

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Erdal Baloğlu, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla açıklamalarda bulundu.

 

ÇAĞDAŞ EĞİTİM

MHP Kırıkkale İl Başkanı Baloğlu yayınladığı mesajda 24 Kasım Öğretmenler Günü`nü en içten duygularıyla kutladığını belirterek; “Türkiye’nin çağı yakalayabilmesi, huzur ve refaha kavuşabilmesi, her alanda ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştirebilmesiyle mümkündür. Bunun yolu da şüphesiz ki çağdaş eğitimden geçmektedir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına cevap verebilen, milli ve manevi değerleri benimseyip özümsemiş, demokratik kültürü kavramış insanlar olarak yetiştirmek hepimiz için onurlu bir sorumluluktur. Bilindiği gibi, eğitim sistemimizin temel unsuru öğretmendir”

 

  1. YÜZYIL’IN ZORLU MÜCADELE ORTAMI

“Geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı ve gençlerimizi, 21. Yüzyıl’ın zorlu mücadele ortamına, Büyük Atatürk’ün “yeni nesiller sizin eseriniz olacaktır” diye öncelikli görev ve sorumluluklarını işaret ettiği öğretmenlerimiz hazırlayacaktır. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, eğitim- öğretim programları ne kadar mükemmel geliştirilmiş olursa olsun, onu uygulayacak olanlar öğretmenlerdir. Öğretmenler iyi yetişmedikçe, teknolojinin kullanılması da, programların başarıyla yürütülmesi ve amacına ulaştırılması da mümkün değildir. Öğretmenlerimizi sosyal ve ekonomik yönden güçlendirmeyi, onlara huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamayı mutlaka yerine getirilmesi gerekli milli ve zevkli bir görev, en büyük erdem sayıyoruz”

 

ÖĞRETMENLER GELECEĞİMİZİN MİMARI

“Öğretmenlerimizin problemlerine, köklü ve kalıcı çözümler üretilmedikçe eğitim-öğretim alanında başarılı olunamayacağı da bir gerçektir. Bu nedenle, Türk Milli Eğitim sisteminde her türlü personel, idari, teknik ve alt yapı donanımlarının noksansız bir şekilde temin edilmesi, elbette Devletin öncelikli görevi olmalıdır. Şurası tartışmasız bir gerçektir ki; yüksek idealleri kafasında taşıyan, belirlediği kutlu hedeflere ulaşmak için, çok mücadele veren bir yönetim anlayışının, her şeyden önce, geleceğin mimarı öğretmenlerini memnun ve mutlu etmesi lazımdır”

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

“Bu vesileyle, lider ülke Türkiye için, aydınlanma ve çağdaşlaşma mücadelesine bir ömür veren ve şimdi hayatta olmayan bütün öğretmenlerimize, Başta, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Görevi başındaki öğretmenlerimize başarılar temennisi ile emekli öğretmenlerimize şükranlarımızla sunuyor, sağlık ve esenlikler temenni ediyorum. Öğretmenler gününüz kutlu olsun” dedi.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x