Manşet

Zabıtalardan Dilenci Denetimi

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri, kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı denetimlerini sürdürüyor.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri, kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara karşı denetimlerini sürdürüyor.

İL DIŞINDAN GELDİĞİ TESPİT EDİLDİ

Kırıkkale Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine dilencilere yönelik denetimlerine hız kesmeden sürdürüyor. Bu kapsam da çalışma başlatan ekipler özellikle il dışından geldiği tespit edile dilencilerden elde edilen paralara el koydu. Yapılan denetimlerde özellikle il dışından geldiği tespit edilen şahıslar hakkında 5326 Kabahatler Kanunu’na göre haklarında cezai işlem uygulandı.

DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRECEK

Denetimlerin aralıksız devam edeceğini belirten Zabıta Müdürlüğü kentin merkezi noktaları ve cami önlerinde vatandaşların duygularını sömürerek dilencilik yapanlara göz açtırılmayacağı ifade edildi. Yapılan açıklamada “Rutin kontrol ve denetimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Son günlerde artan dilencilik faaliyetleri üzerine ekiplerimiz ile birlikte çalışma başlattık. Yapılan çalışmalar neticesinde çoğunluğunun il dışından geldiği tespit edilen çıkan paralara ilgili kabahatler kanunca el konuldu. Zabıta ekipleri olarak şehir merkezinde ve sorumluluk alanlarımızdaki denetimlerimize devam edeceğiz” denildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Average
5 Based On 1
Subscribe
Bildir

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
misafir
misafir
16 Mart 2023 09:21

Sn yetkililer, millet bulvarında yürüyüş yolunu, yeni mahalle minibüs hattı değnekçilerinden arındırın lütfen orada bina sakinlerine spor yapan özellikle bayanlara rahatsızlık vermekteler.

Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x