Gündem

Zalimlere karşı dik durdu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Sulakyurt Belediyesi ilçede birlik ve beraberliği güçlendirmek amacıyla Aşure Günü düzenleyerek, vatandaşlara aşure dağıttı. Etkinlikte konuşan Belediye Başkanı İsmail Bildik “Elbette bizler Kerbela olayını ve Hüseyin’in, direnişini haklı olduğu yolda savunup zalimlere karşı dik durarak nasıl can verdiğini biliyoruz. Bu davranışın bugün hepimize örnek olması gerekiyor” diye konuştu.

HEPİMİZE ÖRNEK OLMASI GEREKİR

Sulakyurt Belediyesi hizmet binası önünde Belediye Başkanı İsmail Bildik’in ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe, MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Başkan Bildik, etkinlikte yaptığı konuşmada, Muharrem ayı dolayısıyla Sulakyurt Belediyesi olarak aşure günü etkinliği düzenlediklerini dile getirerek, “Elbette bizler Kerbela olayını ve Hüseyin’in, direnişini haklı olduğu yolda savunup zalimlere karşı dik durarak nasıl can verdiğini biliyoruz. Bu davranışın bugün hepimize örnek olması gerekiyor”

 

EZİLEN YOKSULLAR VAR

“Ülkemizde ve günümüzde zalimler var zulüm ediyorlar, ezilen yoksullar var. Ülkemizde etnik kimliği yüzünden hor görülen insanlarımız var. Bütün bunların ortadan kaldırılması, tüm insanların eşit olması gerekir. Herkesin haksızlığa karşı direniş göstermesi gerekir. Bu nedenle Kerbela olayının ve Muharrem ayının hepimiz tarafından bugün değil her gün hatırlanması gerekiyor. Bu anlamda belediyemiz birlik ve dayanışmayı pekiştirmek adına bugün hep birlikte bir araya geldi. Zaten inanışında gereği budur. İnsanlar arasında sevginin ekilmesi gerekir. Birlik, beraberliğinin ve dayanışmanın olgunlaşması böyle gerçekleşir diye düşünüyorum” dedi. Etkinlikte daha sonra okunan duaların ardından vatandaşlara aşure ikram edildi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x