YahşihanYaşam

Zara, Yahşihan’ı coşturdu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

YAHŞİHAN BELEDİYESİ’NDEN 3’NCÜ GELENEKSEL KÜLTÜR, SANAT, SPOR VE YOĞURT FESTİVALİ

Zara, Yahşihan’ı coşturdu
Kırıkkale’nin en büyük ilçesi olan ve her geçen gün gelişen ilçesi olan Yahşihan’da, ‘3. Geleneksel Kültür, Sanat, Spor ve Yoğurt Festivali’ gerçekleştirildi. Yöresel müzikler, davul, zurna ve birbirinden çeşit etkinliklerin yapıldığı festivalde Türk Halk Müziği ses sanatçısı Zara verdiği konser ile festivale katılanlara muhteşem bir gece yaşattı.

BİNLERCE KİŞİ DOYASIYA EĞLENDİ
Vatandaşlara yönelik çeşitli ve başarılı işlere imza atarak hızla büyüyen Yahşihan Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ‘Kültür, Sanat, Spor ve Yoğurt Festivali’nin üçüncüsünü bu yıl düzenledi. Yahşihan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda, gencinden yaşlısına binlerce kişi, festival boyunca hep bir arada olmanın ve düzenlenen etkinliklerin keyfini çıkardı.

DAVUL-ZURNA EKİBİ RENK KATTI
Festivale gelen vatandaşları 50 kişilik davul- zurna ekibi karşıladı.  Yoğurduyla tanınan Yahşihan’da düzenlenen festivalde yoğurt yarışması ve fotoğraf yarışması olarak iki de yarışma düzenlendi. Yoğurt üreticilerinin helke denilen bakır kaplarla yarışma alanına getirdiği yoğurtlar, ilçenin yaşlıları ve aynı zamanda yoğurt yapımında nam yapmış kişilerinden oluşan 4 kişilik jüri tarafından kontrol edilerek tadı ve görünümü en güzel olan yoğurt üreticileri ödüle layık görüldü.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Fotoğraf yarışması ve yoğurt yarışmasında dereceye giren kişilere AK Parti Milletevekili Mehmet Demir, Yahşihan Belediyesi Başkanı Ahmet Sungur ve diğer ilçe belediye başkanları tarafından ödülleri verildi. Etkinlikler sırasında Kırıkkale Ustalar Topluluğu’na eşlik eden davulcuların şovu Kırıkkaleliler tarafından ilgiyle izlendi.

HEDİYELER VERİLDİ
Etkinlikler arasındaki ‘en güzel yoğurt’ yarışmasında vatandaşlar tarafından üretilen 33 yoğurdu jüri üyeleri tadarak ilk üçü bulmaya çalıştı. Birbirinden güzel yoğurtlar arasından Sinan Alan’ın yoğurdu birinci, Ali Baskın’ın yoğurdu ikinci, Muzaffer Keçeci’nin yoğurdu ise üçüncü oldu. Yoğurt yarışmasında birinci olana üç bin TL, ikinci olana 2 bin TL, üçüncü olana bin TL ödül verildi. Birincinin ödülünü veren AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, yarışmaya katılan herkese teşekkür ettiğini belirterek, yoğurtların birbirinden güzel olduğunu ve jüri üyelerinin sıralamayı yaparken zorlandığını söyledi.

4 MEVSİM FOTOĞRAF YARIŞMASI
‘4 Mevsim Yahşihan’ isimli fotoğraf yarışmasında birinci olan Gülten Akıncı Engin’e 5 bin TL,  ikinci olan Caner Başer’e 3 bin TL, üçüncü olan Özlem Akyüz’e 2 bin TL ve jüri özel ödülü olarak Deniz Tetik fotoğraf makinesi ile ödüllendirildi. Gecede yerel sanatçılar Hakan Akgün, Ramazan Sarıyer, Emrah Türkyılmaz’ın verdiği konserleri binlerce kişi izleyerek coştu. Festival alanını dolduran vatandaşlara çeşitli ikramların yanı sıra; yoğurt ikramı da yapıldı.

BAŞKAN SUNGUR’DAN ZARA’YA HEDİYE
Gecenin ilerleyen saatlerinde ise Türk Halk Müziği ses sanatçısı Zara, festivale katılan sevenleriyle buluştu. Birbirinden çeşit yöresel müzikler ve çeşitli şarkılar seslendiren Zara, gördüğü kalabalık karşısında herkese teşekkür etti. Daha sonra kürsüye çıkan Belediye Başkanı Ahmet Sungur, günün anlam ve önemi nedeniyle Zara’ya çiçek, el emeği tablo ve yoğurt hediye etti.

ZARA GELİNLİK GİYDİ
Daha sonra Yurdanur Moda sahibi Yurdanur Duman, sanatçı Zara’ya kına gecelerinde giyilen Kırıkkale yöresine has bindallı ve gelinlik hediye etti. Hediyenin kendisi için çok anlamlı olduğunu belirten Zara, ‘Eşkıya Dünyaya
Hükümdar Olmaz’ isimli dizide evli olduğunu ve bu gelinliğin kendisi için çok anlam ifade ettiğini dile getirdi. Zara, kendisine hediyeyi takdim eden Yurdanur Duman’a teşekkür etti.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ
Günün anlam ve önemini belirtmek amacıyla konuşma yapan Başkan Sungur, Kırıkkale Üniversitesi’nin Yahşihan ilçesinde olmasının Yahşihan’a ayrı bir güzellik kattığını belirtti. Sungur, Yahşihan ile Üniversite’nin el ele olduğunu belirtti. Yahşihan ve Üniversite’nin gelişip daha da güzelleşmesi için göreve geldiği günden bugüne tüm çaba ve gayretlerini gösterdiğini ifade eden Başkan Sungur, ilçelerinin gelişmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ
Sungur, “Göreve gelmeden önce, miting alanında temiz, şeffaf bir yönetim sergileyeceğimizi belirtmiştik.  Yahşihan’ın ismine yakışır, hizmet edeceğimizi söyledik. Geçen zaman kapsamında sözünü vermiş olduğumuz hizmetlerin hepsini yerine getirdik.  Yahşihan’ın daha güzel olması içinde tüm çaba ve gayretlerimizi göstereceğiz. Yahşihan merkez nüfus itibariyle, Kırıkkale’nin en büyük ilçesi olma özelliğini taşıyor. Gelişen ve her geçen gün gelişmeye açık en güzel ilçelerden bir tanesi” dedi. Konuşmanın ardından Zara, festivale katılanlar için birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Gecenin sonunda ise festival, havai fişek gösterisiyle son buldu.

s4 - Zara, Yahşihan’ı coşturdu

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı