Eğitim

1 Mayıs kutlamaları Kırıkkale’de coşkuyla gerçekleşti

Kırıkkale'de 1 Mayıs kutlamaları coşkulu ve kitlesel bir katılımla gerçekleşti. KESK üyeleri, Eğitim Sen binası önünde bir araya gelerek alana doğru yürüdüler. Kutlamalar, Kırıkkale Emek ve Demokrasi Güçleri adına KESK Kırıkkale Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı'nın okuduğu basın açıklamasıyla başladı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de 1 Mayıs kutlamaları coşkulu ve kitlesel bir katılımla gerçekleşti. KESK üyeleri, Eğitim Sen binası önünde bir araya gelerek alana doğru yürüdüler. Kutlamalar, Kırıkkale Emek ve Demokrasi Güçleri adına KESK Kırıkkale Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı’nın okuduğu basın açıklamasıyla başladı.

MÜCADELEYİ, DAYANIŞMAYI, UMUDU BÜYÜTMEK İÇİN ALANLARDAYIZ

KESK Kırıkkale Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Eğitim Sen Şube Başkanı Ayşe Avcı yaptığı basın açıklamasında:” Yoksulluğa, Güvencesizliğe, Sömürü Ve Baskılara Karşı; Birliğimizi, Mücadeleyi, Dayanışmayı, Umudu Büyütmek İçin Alanlardayız” dedi.

AVCI KONUŞMASININ DEVAMINDA:

· Emeğin sömürülmediği, %1’in değil, %99’un mutlu yaşadığı,

 · Herkesin güvenceli, insanca çalıştığı bir işinin ve gelirinin olduğu,

· Ekonomik krizlerin, salgınların faturasının emekçilere yıkılmadığı,

· Sendikal hak ve özgürlüklerin önünün açıldığı, grevlerin yasaklanmadığı

· Çocuklarımızın okula aç gitmediği, laik ve bilimsel eğitimden mahrum bırakılmadığı bir ülke istiyoruz.

· Kimsenin kimliğinden, inancından, cinsiyetinden dolayı haksızlığa uğramadığı,

· Düşünmenin, düşünceyi ifade etmenin cezalandırılmadığı,

· Kadınlara yönelik cinayet, şiddet, taciz ve tecavüzün son bulduğu, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırıldığı,

· İstanbul Sözleşmesinin feshinin iptal edildiği, 190 sayılı ILO sözleşmesinin imzalandığı

 · Eşit yurttaşlığın, barış ve kardeşliğin hâkim olduğu bir ülke istiyoruz ” ifadelerine yer verdi.

AYŞE AVCI CUMHURİYET MEYDANINDA YAPTIĞI AÇIKLAMASINI:

 “Gündüzlerinde sömürülmeyen, gecelerinde aç yatılmayan, emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, laikliğin hâkim olduğu bir dünya ve ülke için omuz omuza verelim. Bunun için bu ülkenin emekçileri, işçileri, emeklileri, kadınları, gençleri olarak; Gelecek güzel günlere inancımızla güneşli günler yaşamak, yarınlarımızın aydınlık olması için yan yana omuz omuza buradayız, 1 Mayıs alanlardayız. Birlikteliğimiz, mücadelemiz baharı taçlandırana kadar devam edecek. Hepinizi Kırıkkale Emek ve Demokrasi Güçleri adına tekrar sevgi ve dostlukla selamlıyorum. Hoşça kalın, umutla kalın, mücadele ile kalın. Yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın birliğimiz, Mücadelemiz ve dayanışmamız!” ifadelerini kullanarak son verdi.

AÇIKLAMANIN ARDINDAN TÜRKÜLER SÖYLENDİ VE HALAYLAR ÇEKİLDİ

Açıklamanın ardından türküler söylendi ve halaylar çekildi. Eğitim Sen üyeleri Cevat Bayrak ve Aslı Damar, türküleri seslendirerek katılımcılara coşku kattı. Kutlamalara katılanlar, türkülere eşlik ederek halaylar çekti. Bu etkinlik, emek ve demokrasi mücadelesi adına bir araya gelenlerin birlik ve dayanışma ruhunu yansıttı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x