KırıkkaleManşet

1 yılda 379 işyerine ceza kesildi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de kapalı yerlerde tütün yasağına uyum denetimi yapıldı. Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş, Kırıkkale’de 2009-2016 yılları arasında 194 bin denetim yapıldığını belirterek, 1 yılda 379 işyerine ceza kesildiğini söyledi.

TÜRKİYE’DE ÇOK CİDDİ ÇALIŞMALAR OLDU
Sağlık Bakanlığının talimatı ile her ay düzenli olarak mülki amirler eşliğinde yapılması istenen sigara denetimleri kapsamında Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Feramiş Ender Güngüneş ile ilgili yetkililer kafe ve lokantalarda sigara denetimi yaptı. Vali Haktankaçmaz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, tütün ürünlerinin zararlarının önlenmesi ile ilgili Türkiye’de çok ciddi çalışmaların olduğunu söyledi.

AMAÇ FARKINDALIK
Amaçlarının kapalı alanlarda özellikle kanunun yasak koyduğu alanlarda sigara içilmemesi, gençlerin sigaralı ortamlardan korunması ve bu konuda işletmelerin dikkatlerini çekmek olduğunu aktaran Haktankaçmaz, “Bu amaçla kentteki kafeleri ve lokantaları gezerek denetim yaptık. Kapalı alanlarda sigara içilmemesi konusunda uyarılarda bulunduk. Eğer aksaklıklar varsa yetkililer gerekli uyarıları yapacak”

379 İŞYERİNE CEZA
Halk Sağlığı Müdürü Dr. Güngüneş de ekiplerin iş yerlerinde yaptığı denetimlerin vatandaşları bilinçlendirdiğini, gördükleri aksaklıkların giderilmesi için iş yerlerini uyardıklarını söyledi.

Kırıkkale’de 2009-2016 yılları arasında 194 bin denetim yapıldığını belirten Güngüneş, “Bu denetimlerde 379 iş yerine 727 bin 755 lira, 684 kişiye 59 bin 937 lira para cezası kesildi. 15 işletmeye de kapatma cezaları verildi”

DENETİMLERİMİZİ ARTIRDIK
“Kanun hükümlerinin uygulanması ile ilgili olası sorunların ivedilikle çözülebilmesi, denetim mekanizmasının en iyi şekilde işlemesinin sağlanması için il genelinde her türlü tedbirin alınması için gayret gösteriyoruz. Tütün ve tütün ürünleriyle mücadeleyi daha etkin şekilde yürütmek ve değerlendirmek amacıyla bu denetimlerimizi artırdık” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x