Keskin

16 yılda Kırıkkale’ye 2,5 milyar TL’lik yatırım

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

KESKİN İLÇESİNDE VATANDAŞLARLA BİRLİKTE İFTAR EDEN ENERJİ BAKANI FATİH DÖNMEZ;

2 Haziran’da yenilenecek olan Belediye Başkanlığı seçimi çalışmaları kapsamında Keskin ilçesine gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez vatandaşlarla birlikte iftar etti, Doğalgaz müjdesi verdi. Hükümetleri döneminde 16 yılda Kırıkkale’ye 2,5 milyar liralık yatırım yaptıklarına işaret eden Bakan Dönmez, enerji ve tabii kaynaklar alanında kendilerinin ise geçen yıl 110 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

KESKİN TÜRKİYE’YE İLHAM OLUYOR

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Keskin ilçesinde 2 Haziran’da yenilenecek belediye başkanlığı seçimi kapsamında geldiği ilçede belediyeyi ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra esnafı ziyaret eden Dönmez, iftar çadırında vatandaşlarla orucunu açtı ve iftarın ardından Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. Bakan Dönmez’e Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, AK Parti İl Başkanı Nuh Dağdelen, Ak Parti Keskin Belediye Başkan adayı Dede Yıldırım ve partililer eşlik etti. Dönmez, Hacı Taşan’a ve nice halk ozanına ilham olmuş Keskin’in bugün de Türkiye’ye ilham olmaya devam ettiğini söyledi. Keskinlilerin yüce gönüllerinin Türkiye’de hayranlıkta da bilindiğini ve kendileri için Keskin’in İstanbul’dan, Ankara’dan hiçbir farkının olmadığını ifade eden Dönmez,”Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlarımız hangi hizmeti alıyorsa biz de Keskin’e aynı hizmeti getirmeye kararlıyız. Keskin’i seviyor, Keskin’e hizmeti daha da güçlü şekilde sunmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

3-5 BELEDİYE KAZANMAK İÇİN HDP İLE İŞBİRLİĞİ YAPANLAR

Bakan Dönmez, üç beş belediye kazanmak için HDP ile işbirliği yapıp milliyetçi geçinenler, oy çalarak milletin iradesini gasbetmek isteyenlerin kim olduğunu vatandaşların çok iyi bildiğini söyledi. Keskin’in bu anlayışa geçit vermeyeceğini savunan Dönmez, “AK Parti ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin menfaatleri için her türlü zorluğa meydan okurken, ekonomik saldırılara ve tehditlere ‘benim arkamda milletim var’ diyerek karşı koyarken, muhalefet ‘biz sırtımızı YPG’ye, Kandil’e dayadık’ diyenlerle kol kola geziyor. Biz hükümet olarak her zaman hizmet dedik, millet dedik. Milletimizin çıkarları ve huzuru, her şeyin önünde anlayışıyla hareket ettik. Bu anlayışla 81 ilimize ve 512 yerleşim birimimize doğal gazı ulaştırdık. 2000’li yılların başında sadece 5 büyükşehirde ve 50 ilçede doğal gaz vardı. Şimdi Türkiye’nin tamamına doğal gazı kavuşturduk. Kırıkkale’ye de doğal gazı getirdik mi? Getirdik” ifadesini kullandı.

KESKİN DOĞALGAZA KAVUŞACAK

Dönmez, bunların hep AK Parti hükümetleri zamanında olduğunu ifade ederek, Kırıkkale’nin şu anda merkez, Yahşihan ve Bahşılı ilçelerinde doğal gaz bulunduğunu aktardı. Bu yıl içerisinde de Balışeyh ilçesinde çalışmaların başlayacağını ve onların da doğal gazın konforuyla tanışacağını belirten Dönmez, “Şimdi gelelim Keskin’in durumuna. İnşallah Keskin için duygu dünyamızda ayrı bir yeri olan bu topraklar için bugün buradan müjdeyi veriyoruz. Keskinli kadın kardeşlerimiz biliyorum ki bu çileyi en çok siz çekiyorsunuz. Nasıl Kırıkkale ve ilçelerimize doğal gazı getirdiysek Keskin’e de doğal gazı getiriyoruz. Keskinli kardeşlerimiz, analarımız, bacılarımız artık bir tuşla evlerini ısıtacak hale gelecekler. Doğal gazın konforundan sizler de faydalanacaksınız. Hayırlı uğurlu olsun. Biraz önce KIRGAZ yetkilileriyle de birlikteydik. Onlar da ‘Biz de elimizden gelen çabayı göstereceğiz, hemen yerimizi açıyoruz, mühendislerimizi ve teknik elemanlarımızı göndereceğiz, çalışmalara hızla başlıyoruz, akabinde de en kısa zamanda gazı getireceğiz’ dediler. Biz de sizin adınıza takipçisi olacağız” sözlerine yer verdi. Dönmez, 2002’de enerji ve tabii kaynaklar alanında Kırıkkale’ye 3 milyon lira yatırım yapıldığını, kendilerinin ise geçen yıl 110 milyon liralık yatırım yaptıklarını bildirdi.

SÖZ VERDİK Mİ YAPARIZ

Hükümetleri döneminde 16 yılda Kırıkkale’ye 2,5 milyar liralık yatırım yaptıklarını dile getiren Bakan Dönmez, “Kırıkkale’ye yakışanda budur. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın elektrik faturalarını düşüren tarımsal sulama abone tarifesi müjdesini de seçimlerden önce Cumhurbaşkanımız vermişti. Keskinli vatandaşlarımızın üretimi artsın ve daha çok kazansın diye biz her zaman emrinizdeyiz. Tarımsal sulama abone gurubunun kapsamını da genişlettik. Eskiden sadece sulama maksatlı elektrik tükettiğinizde ucuz tarifeden yararlanıyordunuz. Şimdi kapsamını genişlettik. Küçükbaş, büyükbaş, kümes hayvancılığı yapan, seralarda ürün yetiştiren çiftçilerimizi de tarımsal sulama abone gurubuna dahil ettik. Bu kapsamdaki aboneler için yüzde 12’lik bir indirimden faydalanma anlamına geliyor. Böylece hayvancılıkla uğraşan ve seralarda ürün üreten abonelerimize ülke genelinde yıllık yaklaşık 500 milyon liralık destek sağlamış oluyoruz. Yine başka bir desteğimizde sosyal yardım alan vatandaşlarımızın elektrik faturalarının belli bir kısmının devlet tarafından üstlenmesi. ‘Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz’ demiş atalarımız. Öyle lafla sözle işimiz olmaz bizim. Söz verdik mi onu namus borcu bilir, bizim hizmet anlayışımız şanlı tarihimizden geliyor. Söz verdik mi yaparız” dedi.

Daha Fazlasını Göster
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x