Kırıkkale

2 bin keklik doğaya salındı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce 2 bin keklik doğaya bırakıldı. Yaban hayatının zenginleştirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında üretilen keklikler, Balışeyh ilçesi Congar mevkisi ile Sulakyurt ilçesi İmamoğlu avlaklarında doğaya salındı.

14 BİN KINALI KEKLİK

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Neslihan Akdemir, doğaya yaban hayvanı yerleştirmek ve kentteki yaban hayatının sürdürebilirliğini sağlamak amacıyla keklikleri saldıklarını belirtti. Şube müdürlüğü olarak 2005 yılından itibaren kentte doğaya 14 bin kınalı keklik bıraktıklarını dile getiren Akdemir, Bu keklikler ekolojik dengenin yanı sıra kene ile tarım zararlıları süne ve kımılla etkin mücadele sağlıyor. Çiftçilerimizden özellikle bu keklikleri koruması yönünde isteklerimiz oluyor. Avcılarımızın da av kanunlarında belirtilen sayıları geçmemelerini özellikle istiyoruz. dedi. Akdemir, ayrıca bazı köylere keneyle mücadele kapsamında beç tavuğu dağıtıldığını kaydetti.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx