Eğitim

44 bin kişiye mesleki eğitim

Kırıkkale Millî Eğitim Müdür Vekili Serkan Akpınar, halk eğitim merkezleri olarak kentte önemli adımlar attıklarını belirterek, yıl boyunca 44 bin vatandaşa eğitim verdiklerini söyledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Millî Eğitim Müdür Vekili Serkan Akpınar, halk eğitim merkezleri olarak kentte önemli adımlar attıklarını belirterek, yıl boyunca 44 bin vatandaşa eğitim verdiklerini söyledi.

HALK EĞİTİM BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Akpınar, Halk Eğitimi Merkezinde düzenlenen kursları ziyaret ederek incelemelerde bulundu, Merkez Müdürü Ahmet Süreyya Kılıç’tan bilgi aldı. Kursiyerlerle de bir süre görüşme yapan Akpınar, halk eğitimi merkezleri bünyesinde kent genelinde açılan çeşitli alanlardaki 2 bin 457 kursta 44 bin 512 kursiyere eğitim verdiklerini açıkladı. 2023 yılı istatistik verileri konusunda değerlendirmelerde bulunan Akpınar, kent merkezi ile ilçelerde vatandaşların talepleri ve yörenin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak kursların açıldığını kaydetti.

DAHA DA YAYGINLAŞTIRILACAK

Halk eğitimi merkezlerinde yıl boyunca açılan kurslarda kursiyerlerin teorik ve uygulamalı eğitimler sayesinde önemli kazanımlar elde ettiklerini hatırlatan Akpınar, “Kurslarımızda düzenlenen, özel gereksinimi olan bireylerin eğitiminden el sanatlarına, arıcılıktan seracılığa, 2 bin 457 çeşit kurs sayesinde 44 bin 512 vatandaşımıza eğitimler vererek beceriler kazandırmış olduk. Eğitim verilen her kursun, mesleki öneminin yanı sıra sanatsal ve kültürel çalışmalar açısından da büyük önem taşıdığını belirtmek isterim. Halk eğitimleri sayesinde ihtiyaç duyulan kursların daha da yaygınlaştırılması amacını taşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

kirikkalede-44-bin-kisiye-mesleki-egitim2.jpg

BECERİ VE YETERLİLİK GELİŞTİRİLECEK

Yaygın eğitim olarak bireylere çağın gerektirdiği yaşam becerilerini kazandırmak ve istihdama yönelik mesleki beceriler edindirme konusunda birçok ihtiyacın da giderildiğini anlatan Akpınar, şunları söyledi: “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü çatısı altında çalışmalarımızı titizlikle yürütüyoruz.

kirikkalede-44-bin-kisiye-mesleki-egitim3.jpg

Farklı yaş gruplarındaki bireylerimize toplumun ihtiyaçlarına yönelik istihdam temelli yaklaşımla bilgi, beceri ve yeterliliklerin geliştirilmesi için hem merkez, hem de ilçelerimizdeki halk eğitimler olarak yeni dönemde de eğitim hizmetlerimize geniş bir yelpazede devam edeceğiz. Emeklerinden dolayı tüm eğitimci arkadaşlarımıza ve kurslarımızda eğitim alan vatandaşlarımıza özverilerinden dolayı teşekkür ederim.” Akpınar, yüz yüze eğitimlerin dışında vatandaşların Halk Eğitimi Merkezleri Bilişim Ağı üzerinden de çevrim içi eğitim alma imkânlarının olduğunu sözlerine ekledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x