GündemManşetSpor

60 bin genç kamplara katılacak

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bu yıl içinde düzenlenecek kamplara 60 bin gencin katılmasını hedeflediklerini açıkladı. 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere toplam 22 kampta gençler bir araya gelecek.
13 DOĞA, 9 DENİZ KAMPI
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç: “Gençlerimizin bu kamplardan mutlu olarak ayrılması en büyük önceliğimiz. Kampların sonunda gençlere planlı zaman kullanımı becerisinin kazandırılmasını da hedefleniyoruz. Onların keyifli vakit geçirmeleri, sosyal yaşamı öğrenmeleri, zorluklarla mücadele edebilmeleri,  eğlenceli yollarla birçok konu başlığında öğrenme becerisini kazanmaları, bizler için büyük önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz kamplar bütün bu özelliklerin gençlerimizde var olması adına önemli rol oynayacak” Haziran-Eylül ayları arasında 13 doğa kampı ve 9 deniz kampı olmak üzere  toplam 22 kampta  gençler in bir araya geleceğini belirten Bakan Çağatay Kılıç,” Gençlerimiz kampların başlamasını iple çekiyor. Onların bu sene de unutulmaz bir kamp dönemi geçireceklerine inanıyorum” diye konuştu.
 
“ÖNEMLİ ROL OYNAYACAK”
Bakan Çağatay Kılıç, şöyle devam etti: “Gençlerimizin bu kamplardan mutlu olarak ayrılması en büyük önceliğimiz. Kampların sonunda gençlere planlı zaman kullanımı becerisinin kazandırılmasını da hedefleniyoruz. Onların keyifli vakit geçirmeleri, sosyal yaşamı öğrenmeleri, zorluklarla mücadele edebilmeleri,  eğlenceli yollarla birçok konu başlığında öğrenme becerisini kazanmaları, bizler için büyük önem taşıyor. Gerçekleştireceğimiz kamplar bütün bu özelliklerin gençlerimizde var olması adına önemli rol oynayacak”  diye konuştu.
 
GENÇLİK KAMPLARINDA NELER OLACAK?
Gençlerin serbest zamanlarını çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini, yurdumuzun tarihi, kültürel ve milli değerlerini yakından görmelerini, bölgeler arası kültür alışverişi ile farklı fikirde kişilerle tanışma ve kaynaşmalarına imkan sağlamak amacıyla düzenlenen gençlik kampları 16 farklı şehirde düzenlenecek. Gençlik kamplarına katılacak gençler, unutulmayacak deneyimlere ve aktivitelere tanıklık edecek. Kamplarda gençlerde birlikte hareket etme ruhunu geliştirecek rafting, kano, yüksek ip aktiviteleri, yapay tırmanış, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü, okçuluk, paintball, mini golf, binicilik, sokak oyunları, futbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi gibi sportif faaliyetler yürütülecek. Ayrıca satranç, mangala gibi zeka geliştirici oyunlar oynanacak.
 
GEZİLER  FARKINDALIK OLUŞTURACAK
Kamplarda gençlerin kişisel becerilerini geliştirmek için el sanatları, müzik ve tiyatro faaliyetlerine yer verilecek. Ayrıca özgüvenlerini güçlendirecek, kendilerini ifade edebilme becerisini kazandıracak etkinlikler, ülkemizin doğal ve kültürel zenginlikleri konusunda farkındalık oluşturacak geziler ile  gönüllülük faaliyetleri konusunda bilinç oluşturacak çalışmalar geçekleştirilecek.  2015 yılında düzenlenmesi planlanan kamp yerleri ve illeri ise şöyle;
 
DOĞA KAMPLARI
Doğa Kampları; Antalya (Duacı Gençlik Kampı), Bolu (Aladağ Gençlik Kampı) , Karabük (Ovacık Gençlik Kampı), Kastamonu (Yolkonak Gençlik Kampı, Kadıdağı Gençlik Kampı), Kırşehir (Hirfanlı Gençlik Kampı), Manisa (Şehzadeler Gençlik Kampı), Osmaniye (Aslantaş Gençlik Kampı), Samsun (Nebiyan Gençlik Kampı), Trabzon (Düzköy Gençlik Kampı), Van (Gevaş Gençlik Kampı), Burdur (Salda Çadır Kampı) ve  Isparta’da (Davraz Gençlik Kampı)  düzenlenecek.
 
DENİZ KAMPLARI
Deniz kampları ise Aydın (Davutlar Gençlik Kampı), Hatay (Uluçınar Gençlik Kampı) ve Samsun’da  (19 Mayıs Gençlik Kampı) düzenlenecek. Ayrıca  Mersin  Silifke’de 3, Çanakkale Gökçeada’da ise 3 kamp  gerçekleştirilecek.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu