Eğitim

682 öğrenci adayı özel yetenek sınavından geçti

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi özel yetenek sınavları yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kampüs alanında yapılan özel yetenek sınavlarına 185 bayan, 497 erkek olmak üzere toplamda 682 öğrenci adayı katıldı.

 

SONUÇLAR BUGÜN AÇIKLANACAK

Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerine öğrenci alımı için düzenlenen Özel Yetenek Sınavları’na ülkemizin farklı illerinden 185’i  kadın, 497’si  erkek olmak üzere 682 öğrenci adayı başvurdu. 2018 Yerleştirme Kılavuzunda yer alan  esaslara göre yapılacak puanlama işlemlerinin ardından başarı sırasına, milli sporcu ve engelli kontenjanına göre Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne 50, Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne 45, Rekreasyon Bölümü’ne de 45 öğrenci alınacak. 13 Ağustos 2018 günü açıklanacak koordinasyon testi sonuçlarına ve 14 Ağustos 2018 günü açıklanacak asil ve yedek aday kontrol listesine adaylar aynı gün içinde saat 17.00’a kadar itiraz edebilecek. Kesinleşmiş sonuç listesi 15 Ağustos 2018 günü Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi web sayfasından ilan edilecek.

 

KAMERA İLE KAYIT ALTINA ALINDI

Spor Bilimleri Fakültemizde eğitim almaya hak kazanmak isteyen adaylar koordinasyon testinde  zamanla yarışarak parkuru en kısa sürede tamamlamaya çalıştılar.  Dekan Prof. Dr. Ali Ahmet Doğan başta olmak üzere Spor Bilimleri Fakültesi akademik personelinin gözetiminde herkese açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilen koordinasyon testinde aday yakınları ve rakip adaylar parkurdaki yarışmacıyı salonun içinden ve dışarıya kurulan televizyon ekranından canlı olarak takip edebildiler. Adayların muhtemel itirazlarının güvenilir ve tarafsız bir şekilde değerlendirilmesi amacıyla adayların koordinasyon testindeki performansları ve parkuru tamamlama süreleri kamera ile kayıt altına alındı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx