GündemKırıkkaleManşet

Acımız tekrar canlanıyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Taner Uran, Son zamanlarda artan terör saldırıları nedeni ile Şube Başkanlarını ve temsilcileri Genel Merkezde olağanüstü toplantıya çağırdı.
 
KIRMIZIÇİZGİLER DİLE GETİRİLDİ
Kırıkkale Şube Başkanı Rıfat Öcal ve Başkan Yardımcısı Yusuf Baran’ın katıldığı toplantıda Genel Başkan Taner Uran “ Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü; dirlik ve düzenini bozmaya yönelik bu hain ve kalleşçe saldırıyı gerçekleştiren eli kanlı bebek katili bölücü terör örgütü ile onları içte ve dışta destekleyen diğer yandaşlarını şiddetle, nefretle ve esefle kınıyoruz. Bizler Şehit Aileleri ve Gazilerimiz kutsal bir camia olarak; Kırmızı çizgileri olan, tek devlet, tek millet, tek bayrak, tek vatan anlayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Bizler terörist başı, eli kanlı bebek katili olan İmralı canisine, şehit aileleri ve gaziler olduğu sürece, biz onun eli kanlı bebek katili olduğunu her zaman söyledik. Biz aynı zamanda terörist başının genel af çıkarılıp serbest kalmasına karşı olduğumuzu, bölücü terör örgütünün siyasi taleplerinin yerine getirilmesini kabul etmediğimizi yaptığımız bütün üst düzey görüşmelerde ve daha önceki basın açıklamalarımızda bu hassasiyetimizi ve Kırmızı çizgilerimizi dile getirdik ve her zaman da söylemeye de devam edeceğiz”
 
BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
“Öncelikle bölücü terör örgütü pkk ile diğer çeşitli terör unsurlarına yapılan operasyonların hız kesmeden kararlılıkla ve en sert şekilde bir tane hain terörist kalmayıncaya kadar devam etmesini istiyoruz. Bölücü terör örgütünün bu hain saldırıları devam ettiği sürece ve her gün bir şehidimizin acısını yaşamadan diğer bir şehidimizin gelmesi bizleri derin acı ve üzüntüye boğuyor, acılarımızın tekrarlanmasına neden oluyor. Artık sabrımızı sınamasınlar, bizim camiamızda ne sabır kalmıştır ne de metanet. İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş eli kanlı bebek katilleri caniler tarafından düzenlenen bu vahşice saldırılarda şehit olan Mehmetçiklerimize tekrar Allahtan rahmet, Şehitlerimizin değerli ailelerine, Şahsım, Yönetim Kurulum, Tüm Şube Başkanlarım adına sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Başa dön tuşu