Eğitim

AMAÇ EĞİTİM KALİTESİNİ YÜKSELTMEK

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Bu kez eğitimciler öğrenci velisi Vali Sezer’e ziyarette bulundular

Kırıkkale’de eğitim çıtasını bir kat daha yukarı taşımak, okul, veli ve öğrenci birlikteliğini pekiştirmeye yönelik olarak başlatılan ‘Bir kahvenizi içeriz’ projesi devam ediyor. Öğrenci velilerini evlerinde ziyaret eden eğitimcilerin son durağı aynı zamanda öğrenci velisi olan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in evi oldu.

SEZER AİLESİNE KONUK OLDULAR

Kırıkkale’de öğrencilerin aile ortamını görmek ve eğitim kalitesinin arttırılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “Bir Kahvenizi İçeriz” sloganı adı altında başlatılan proje hızla devam ediyor. Proje çerçevesinde eğitimciler bu kez aynı zamanda bir veli olan Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve eşi Canan Sezer’in konuğu oldular. Sezer ailesini evinde ziyaret eden eğitimciler çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Özel Gazi Koleji Okulu Müdürü Mehmet Al “Öğrenci- Veli ziyaretlerimiz kapsamında bugün Özel Gazi Koleji Ailesi olarak 3/A sınıfından Yusuf Tuna Sezer ve 7/A sınıfından Mesut Bahadır Sezer öğrencilerimizin evlerinde misafir olduk. Misafirperverlikleri için Sayın Valimiz Yunus Sezer ve kıymetli eşi Canan Sezer’e teşekkür eder, öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

Halen ilk ve ortaokula devam eden çocuklarını ve kendilerini ziyarete gelen öğretmenleri evinde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Sezer, geçen yıl başlatılan ve bu yılda devam eden Bir Kahvenizi İçeriz projesi kapsamında yapılan ziyaretlerin çok faydasının görüldüğünü söyledi.  Vali Sezer “Öğretmen ve okul yöneticilerinin öğrenciyi evinde ziyaret ederek ailesiyle görüşmeler yapması, öğrenci, aile ve öğretmen açısından büyük önem taşıyor. Ziyaretler vesilesiyle öğretmen ile veli arasında çok önemli bir köprü kurulmuş oluyor. Karşılıklı iletişim çok önemli. Bu kapsamda fedakâr öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 2018 yılında başlatılan ‘ Bir Kahvenizi İçeriz ‘ projesi kapsamında kaymakamlar, idareciler, okul müdürleri ve öğretmenler, ailelere misafir oluyor.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı