EğitimManşet

Artık Deneme Zamanı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Öğrenciler YGS’ye hazırlanıyor
Kırıkkale Lisesi Okul Müdürü Nuri Pehlivanlı, öğrencilerinin YGS’ye hazırlandığını söyleyerek, ‘Artık deneme zamanı’ dedi.

ARTIK DENEME ZAMANI
Müdür Pehlivanlı yaptığı açıklamada, “YGS ve LYS sınavlarına aylar olmasına rağmen, bu sınavlara hazırlanan öğrenciler heyecanla ve sıklıkla konu çalışıyorlar, soru çözüyorlar, ezber yapıyorlar. Ancak bunlarla birlikte, unutmamaları gereken en önemli unsur, deneme sınavıdır. Biz de öğrencilerimizi YGS ve LYS sınavlarına hazırlamak amacıyla bu yıl 9-10-11 ve 12.sınıf öğrencilerimize her ay bir deneme sınavı yapmayı planladık.  Bu amaçla bu sınavların ilkini okul genelinde 28 Kasım tarihinde gerçekleştirdik. Sınavların uygulanmasında emeği geçen okul rehber öğretmenlerine ve tüm öğretmen arkadaşlarıma çok teşekkür ederim”

DOĞRUSU BULMALI
Konuyla ilgili okul Rehber Öğretmenleri Efraim Soyak ve Durmuş Ali Kocabaş ise; “Deneme sınavından sonra hemen yanlış sorular çözülmeli ve doğrusu bulunmalı. Eğer bu yapılmazsa deneme yapmanın da hiçbir mantığı kalmaz. Her deneme de farklı bir yere oturulmalı. Deneme de alınan sonuç ders bazında ya da puan olarak not edilmeli. Bir sonraki denemede de bu alınan puanın üstü hedef olarak belirlenmeli. Deneme hiçbir koşulda yarıda bırakılmamalıdır” dedi.

TİPLERİNİ GÖRMEMİZİ SAĞLAR
Deneme sınavlarının faydalarını maddeler halinde belirtmek gerekirse şöyle sıralayabiliriz; “Konu eksikliklerinizi öğrenmenize yardımcı olur. Sınav kaygısını zamanla en aza indirger. Zamanı en verimli şekilde kullanmasını öğretir. Soru tiplerini daha iyi kavramasını sağlar. Kendi gelişimini takip edilmesini sağlar. Gerçek sınavın gizemini en aza indirger. Farklı soru tiplerini görmemizi sağlar. Mevcut sınavın provası niteliğindedir” dedi.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x