Kültür SanatManşet

Aşure Şenliği

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de Tüm Çalışanlar Derneği (TÜMÇADER), Özel Sakarya Koleji ve Memurlar Derneği aşure etkinliği düzenledi.

VATANDAŞLARA DAĞITILDI

İlk etkinlik TÜMÇADER tarafından düzenlendi. TÜMÇADER, kendi binasında üyelerine ve dernek yakınında bulunan esnafa aşure ikram etti. İkinci etkinlik Özel Sakarya Koleji’nde aşure yarışması düzenlendi. Öğrenci velileri hazırladıkları aşureleri, işinde uzman kişiler tarafından bir bir kontrol edildi. Dereceye giren velilere çeşitli hediyeler verildi. Son etkinlik ise, Memurlar Derneği tarafından yapıldı. Memurlar, hazırladıkları aşureleri sokaktan geçen vatandaşlara ve Kırıkkale Valiliği Binası’nda çalışan meslektaşlarına dağıttı.

ANNELER YARIŞTI

Okul olarak ‘En güzel aşureyi benim annem yapar’ yarışmasının bu yılda coşkulu bir şekilde geçtiğini açıklayan Özel Sakarya Koleji Müdürü İlhami Arıkan, “Renkli görüntülere sahne olan yarışmada 18 anne, birbirinden lezzetli aşurelerini jüri üyelerine sunarak en yüksek puan almak için birbirleri ile yarıştı. Jüri Başkanı İşler Pastaneleri İşletme Sahibi Mehmet İşler ile ekibi, aşurelerin tadı, sunum, kıvam ve malzeme bakımından değerlendirdi. Puanlamaların ardından yarışmaya katılan tüm velilere katılım belgesini Kızılırmak Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hayrettin Kaya, verdi.” dedi.

MURAT UĞURER KATILDI

Üyelerine ve bina çevresinde bulunan esnaflara aşure ikam ettiklerini açıklayan TÜMÇADER Başkanı Cengiz Acar da “Aşure dağıtımı öncesi üyelerimize Araştırmacı-Yazar Murat Uğurer,günün anlamını belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Peygamber Efendimiz (SAV) ve sahabe efendilerimizin hayatlarından kesitler sundu. Hoş ve nezih bir ortamda gerçekleşen programda misafirlerin memnuniyeti görüldü. Program bitiminde üyeler TÜMÇADER’e teşekkür etti.” diye konuştu.

‘GÜZEL BİR ATMOSFER YAŞANDI’

Kırıkkale Valiliği ve yoldan geçen vatandaşlara aşure ikram ettiklerini açıklayan Memurlar Derneği Başkanı Ayhan Sıdar ise “Güzel bir atmosfer yaşandı. Valilikte çalışan meslektaşlarımıza bu sürprizi çok beğendi. Aşurenin dağıtımı yaklaşık bir saat sürdü. Sonunda mutlu ve huzurlu bir şekilde derneğimize döndük.” şeklinde konuştu.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu