GenelSpor

Bal, Kırıkkale halkını bisiklet yarışına davet etti 

Bisiklet yarışlarının Uluslararası bir çalışma olduğunu belirten Zafer Bal Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön ile birlikte Kırıkkale Valiliğinin himayelerinde yapılacak yarışlar sayesinde ilimizin doğal güzelliklerini tanıtmayı ve il ekonomisini canlandırmaya hedeflediklerini dile getirdi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

VALİLİKTE START VERİLDİ 
Bisiklet yarışlarının Uluslararası bir çalışma olduğunu belirten Zafer Bal Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön ile birlikte Kırıkkale Valiliğinin himayelerinde yapılacak yarışlar sayesinde ilimizin doğal güzelliklerini tanıtmayı ve il ekonomisini canlandırmaya hedeflediklerini dile getirdi. Çarşamba günü saat 9.30’da Kırıkkale Valiliği toplantıdan yapılan star programına Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkileri, teknik heyet Kırıkkale Valisi Bülent  Tekbıyıkoğlu Türkiye bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, As Başkan Bahattin Akyön, belediye başkanları Kaymakamlar, STK  örgütü temsilcileri katıldı.

BİSİKLET DAĞITILACAK 
Bal, açıklamasının devamında geçen yıl yapılan bisiklet yarışlarının Türkiye genelinde büyük oranda kabul görmesinden dolayı bu yıl UCI kapsamında (Uluslararası Bisiklet Birliği) tarafından Kırıkkale’ye yarış verildiğini ve ilginin de son derece yüksek olduğu ifade etti.
Yarışlara şu ana kadar değişik ülkelerden onlarca sporcu müracaat etmiş durumda. sporcuların kalması ve teknik eğitim görev yapabilmesi için Kırıkkale’de birçok Otel rezerve edildi.9 -10 -11 Haziran ayında yapılacak olan yarışların devamında  Temmuz ve Ağustos aylarında ikinci ve üçüncü etaplar yapılacak. Halk bisiklet yürüyüşündeyse vatandaşlara onlarca bisiklet bedava dağıtılacak.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71 Bot

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in robot editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x