Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Gündem

Başbuğ’u kaybetmenin acısını halen hissediyoruz

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

MHP MYK Üyesi ve Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı Seyit Ahmet Göçer, Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 18.ölüm yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Göçer, geçen 18 yıla rağmen Bağbuğ’un acısını aynı tazelikte acısını hissettiklerini belirterek, fikirlerini de aynı canlılıkta hissettiğini belirtti.
Fikirlerine hürmet ve taktir artıyor
MHP Milletvekili aday adayı Seyit Ahmet Göçer, Başbuğ Alparslan Türkeş’in 18.ölüm yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Türk Dünyası’nın lideri Ülkücü Hareket’in kurucusu Türk milliyetçiliğinin efsane ismi cennet mekân Başbuğumuz Alpaslan Türkeş 4 Nisan 1997’de Hakk’a yürümüştü. Vefatı akabinde geçen 18 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde fikirleri mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir. Başbuğumuz Türk-İslâm âleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok artmıştır.”
İyi bir Türk milliyetçisi
“Hayatının her kademesinde, ülkesine ve milletine hizmet etmiş, yetiştirdiği yüz binlerce genci, bu kutsal mücadelenin saflarına, aşk ile iştirak ettirmiştir.” Diyen Göçer, açıklamasına şöyle devam etti. “ Türk-İslâm ülküsünü ve Türk milliyetçiliğini, sadece vicdan ve fikir boyutunda savunulan değerler olmaktan çıkartmıştır. Onların ülke ve dünya gündeminde icra imkânına zemin oluşturmuş, bu kutlu fikirleri siyasi ve sosyal zeminde geniş bir vizyonla temsil etmiştir. Gelecek seçimlerin kaygısından öte bir ufukla gelecek nesillerin inşa sancısını çekmiş, aldığı nefeste, attığı adımda bunun azminde ve idealinde olmuştur. Cenabı Allah’ın rızası yolunda, 80 yıllık bir ömrü Türk-İslam davasına vakfederek “Bir Türk milliyetçisi nasıl olmalıdır?”ın cevabını, tarihin altın sayfalarına işlemiştir.”
Rahmet diliyoruz
“Gözlerden dökülen yaşlar, dillerden dökülen ayetler, hüzün dolu yürekler, sevda yüklü gönüller, “Başbuğlar ölmez!” haykırışlarında yağan korkunç tipi; milyonların ‘aşk’ fotoğrafıdır. Bu kara sevdanın,toprakla örtülmeyeceğinin; bu irfan havzasının umutsuzlukla bütünleşemeyeceğinin ispatıdır. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’e, vefatının 18. yılı vesilesiyle bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; Türk-İslam alemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu