Gündem

Belediyeden kardeşlik iftarı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

11 ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla Kırıkkale Belediyesi, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde korunma ve bakım altında bulunan öksüz ve yetim çocuklar için iftar programı düzenlendi. İftar programında eşi Hilal Saygılı ile birlikte çocuklarla yakından ilgilenen Belediye Başkan Mehmet Saygılı çocuklara iftar sonrasında dondurma ikramında bulundu.

 

ÇOCUKLARLA TEK TEK İLGİLENDİLER

Kırıkkale Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezinde korunma ve bakım altında bulunan öksüz ve yetim çocuklar için düzenlenen ‘Kardeşlik iftarı’ mersan kongresium’da yapıldı. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı eşi Hilal Saygılı ile birlikte masaları tek tek gezerek çocuklar ile yakından ilgilendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında çocuklar unutulmaz bir iftar yaşadı.

 

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı iftarın ardından yaptığı konuşmada, “Bereketi, kardeşliğimiz, birlikteliğimizden gelen bir aydır Ramazan. Bugün de kardeşliğimiz adına birlikte olalım istedik. Kur’an-ı Kerim’de birçok ayette şehitlerden, annelerden, babalardan bahsedildiği gibi yetimlerden de bahsedilir. Biz bugün kardeşlerimizle bir arada olalım hasbihal edelim istedik. Beraber iftar ve dua yapmak istedik.” İfadelerini kulandı.  Programın sonunda çocuklara dondurma ikramında bulunurken, çocuklar bol bol hatıra fotoğrafı çekindi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx